Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnökként valóban...

Élelmiszermérnökként valóban rendkívül nehéz állást találni?

Figyelt kérdés

Illetve amit lehet (nagy nehezen), azok tényleg mind rosszul fizetnek és megterhelőek (12 órás műszak pl.)?

Többektől hallottam, hogy annyi a fizetés mint egy gyárban, betanított melósként és minőségben is hasonló...


2018. okt. 20. 04:31
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Tényleg.
2018. okt. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6%

Nem igaz. Normális helyen kell szakmai gyakorlatot végezni, valamint már alapképzés alatt kapcsolatokat építeni.Illetve az se mindegy, hogy csak átbukdácsolod az egész egyetemet, vagy értesz is ahoz, amit csinálsz.

Annyi a lényeg, hogy csak a SZIE képzése jó, a többi kuka.

2018. okt. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bemásolom a másik kérdésre adott válaszomat:


Nem olyan rég végeztem élelmiszermérnökként. Ha keleten maradtam volna, vidéken, akkor 150 nettót kapnék + cafeteria (ami 2019-től megszűnik) és itt Budapesten körülbelül 210 nettót keresek juttatásokkal, heti 30-35 óra munkával.


Volt szaktársak helyzete: (kiemelném, hogy itt mindenki pályakezdő)


220 nettó (Budapest)


170 nettó (Szeged)


240 nettó (Szeged)


200 nettó próbaidőn, később emelést ígérnek (Budapest)


180 nettó (Szeged)


200 nettó (Kecskemét, és ezt még gyakornokként kereste, azóta gondolom emeltek)


A kolléganőm egy másik helyen dolgozott 5 évvel ezelőtt, ott akkor 300 bruttót kapott, ami akkor jónak számított Budapesten.


Én tanultam SZIE-n és SZTE-n is. Az SZTE-n kevesebb anyagot tanítanak, de a gyakorlatot komolyan veszik. SZTE Bsc-t alapnak és SZIE Msc-t tudásbővítésre ajánlok.


Akiről én tudok szaktárs, az mindegyik elhelyezkedett a szakmában, igaz, nem mindenkinek van álommelója, itt most nem a megterhelőre gondolok, hanem mondjuk a kreativitást nélkülöző papírmunkára. Aki nem tudott elhelyezkedni, annak a személyiségéből fakadt a probléma (hiperérzékeny, antiszoc, más érdekli valójában).

2018. dec. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vitatkoznék a #3-al. A Budai campusos mérnökképzés direkt erre van specializálódva,külön tanszékekkel és külön karral. Szegeden a mérnöki karon belül csak 1 szak az élelmiszermérnöki.

Miben nyilvánul meg, hogy komolyabban veszik a gyakorlatokat?

SZIE-n van egy pár Szegedről átjött ember, és szerintük is sokkal jobb az oktatás Pesten, illetve sokkal több berendezés, eszköz található.

Nem mellesleg sokkal több szakirány is van Pesten.

2018. dec. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondtam, hogy Szegeden jobb az oktatás, bár a "jobb" jelző saját szubjektív szempontok alapján értelmezhető csak. Ellenben valaki azt írta, vagy lehet, hogy te, hogy a SZTE "kuka". Én azt mondtam, hogy Szegeden Bsc-n pont annyit tanultam, amennyit kell egy kezdő mérnöknek és a gyakorlatoknak hála sok dolgot felfogtam, nem csak a levegőben lógott. Az előadás lekövette a gyakorlatot és közben volt vagy 8-10 üzemlátogatásunk, ahol sok tanult dolgot élőben is megnézhettünk. Való igaz, hogy a SZIE több anyagot ad le, de szerintem a kezdő egyetemisták leterhelése a valós, életképes tudás kiépítésével szembe megy, a sok információhalmazba nem egy ismerősöm gebedt bele más karokom. Ellenben mesteren tök hasznos ez, mert oda az ember komoly, akár kutatói pozíciókról álmodozik és mesteren már megtanult tanulni az ember. Nekem két munkahelyem volt élelmiszermérnökként, tudom, nem reprezentatív, de mindkét helyen minőségi munkát tudtam végezni a SZTE-s Bsc tudásommal, persze, ha külföldre kacsingatnék valami biotechnológia K+F céghez, ahhoz kevés lennék.
2018. dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy gimis idetévedhet a kérdéshez, hiszen sokat kutakodik február közepe előtt, hogy mit is jelöljön. Sajnos azt is figyelembe kell venni, hogy Budapest a legdrágább hely az országban. Bizony bennem is lenne egy feszültség, ha becsületesen szeretnék tanulni, de csak Szegedre van a szüleimnek pénze, erre azt látnám, hogy "kuka" a kar. A hozzászólásommal csak arnyalni szeretném a képet, mindenkinek más lesz a megélése az egyetemmel kapcsolatban. Az SZTE-n nem szigorúak a tanárok, de annak, aki tényleg tanulni akar, az nem oszt és nem szoroz, jó szakemberré válhat Szegedről is.
2018. dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!