Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valóban az összes BTK-s szak...

Valóban az összes BTK-s szak büfészak?

Figyelt kérdés

Mind tudjuk, hogy nem adnak semmit a társadalomhoz, nem teremtenek értéket, léhűtők, túl elvontak, mekisek lesznek stb a GYK szerint (akik természetesen mind mérnökök és infósok). De én kíváncsiságból ránéztem egy egyetemnél a szakok kínálatára és ilyen is volt, hogy pszichológia, különböző nyelvek, vagy éppen az osztatlan tanári...Ha már ilyen kaliberű tanulmányi ágak is büfének számítanak, érdemes-e egyáltalán egyetemre menni?


Aki leszólja a BTK-t, az lenézi a tanárokat, pedagógusokat, fordítókat, tolmácsokat (ők is ide tartoznak, ugye?) és pszichológusokat is? Echt? Mi lenne nélkülük a világgal? A mesterszakokról nem is beszélve, vannak piacképes mesterképzések bölcsészeknek is.


Nektek mi a véleményetek erről? Valóban annyival többet ér egy vegetáló könyvelő munkája egy bölcsésznél, hogy porig lehessen alázni és általánosítani egy egész kart, elvéve ezzel mondjuk a leendő pedagógusok vagy nyelvészek kedvét az álomszakjuktól?



2018. aug. 22. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem egészen értelek. Ha érdekel egy szak, akkor jelentkezz, tanulj, végezd el. Bármelyik szakkal el lehet jelentkezni, nyilván némelyikkel könnyebb, némelyikkel nehezebb (de ha már beszélsz 1 idegen nyelven, akkor rögtön könnyebb). Ezekre a véleményekre felesleges hallgatni és felesleges győzködni az embereket, hogy mi miért jó és mi miért rossz. Úgyis mindenki azt gondol, amit akar.
2018. aug. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én már egyetemista vagyok, most fogom kezdeni a harmadik félévemet, nem engem befolyásol(na), két fiatalabb testvérem (ikrek) mindketten bölcsész szakot néztek ki maguknak és kíváncsi vagyok csöppet. Ráadásul annyit hallani, hogy fikázzák őket, én meg nagyon szeretek kérdéseket boncolgatni és mások véleményeit, tapasztalatait olvasni. Ráadásul én is gondolkozom egy nyelvszakon elárulom, másoddiplomának.
2018. aug. 22. 16:21
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Szabad bölcsészet,filozófia,könyvtáros,andragógia,közösségszervező,néprajz,kommunikáció. Ezek a klasszik büfé szakok...
2018. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Először is definiálni kéne, hogy mit is jelent a büfészak.

Sokan azokat a szakokat csúfolják így, melyek szerintük könnyűek és haszntalanok.

Valójában szerintem pedig azok a büfészakok, melyekkel nem lehet diplomás munkát találni, hanem sajnos el lehet vele menni a mekibe dolgozni...

Ha valamit büfészaknak nevezek (bár én nem szoktam), attólmég elismerhetem, hogy nehéz és érdekes szak.

Ilyen pl. a pszichológia alapkézési terü!et, mivel önmagában a lediplomázottak kevesebb mint egyharmada képes elhelyezkedni (ez azért is van amúgy mert tovább tanulnak), de egy mesterrel már nem nagyon szokott ilyen gondjuk lenni.

Azt meg mindenkinek magának kell mérlegelnie, hogy mennyire akar magas fizetést, s ezt is belekalkulálni a szak választásba.

De aki fizetés alapján le néz egy egész szakmát, az nagyon hülye.

Nem tudom, hogy jellemzően az infósok és mérnökök ilyen hülyék, vagy az itteni hülyék infósoknak és mérnököknek szeretik magukat hazudni, de utóbbira tippelek...

2018. aug. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ezeket a szakokat nagyon szétcseszték ( már bocsánat ) mikor behozták a bolognai rendszert. Egy nyelvi szaknál ( szlavisztika, keleti nyelvek és kultúrák ), a BA diploma egy B2-es nyelvvizsgával egyenértékű a magyar akkreditációs bizottság szerint. Persze lehet a hallgatónak ennél jobb nyelvtudása, de a többségnek sajnos rosszabb szokott lenni. Mert sajnos 3 év kevés ahhoz, hogy mondjuk valaki kínaiul, koreaiul tolmácsi szinten tudjon.

A másik, hogy a tolmácsi, fordítói pálya, ami tényleg megélhetést tudna biztosítani, írtózatosan telített. Mai napig élnek a szovjet katonákkal összeházasodott nénikék, akik perfektül beszélnek mondjuk oroszul, végzettség nélkül, és alkalmazzák őket tolmácsnak!! ( mikor ezt a jogszabály bünteti, csakhát könnyen kilehet mindent játszani). Ilyenkor persze hogy hátrébb kerül egy olyan, aki egyetemen tanulta a nyelvet, azzal szemben, akinek a nevében Szmirnovné vagy valami hasonló van.

Továbbá, a BTK-ra a legigazabb, hogy sokszor azok mennek oda, akik tényleg nem tudják mit csináljanak. Más kérdés, hogy lehet kihullik a nagy része, de mégis bejutnak és viszik a dicsőség fáklyáját, hogy ők BTK-sok, mikor az a fáklya kevés a fejben lévő sötétség megvilágításához is.

Tanárira borzasztóan alacsony a ponthatár, bárki bekerülhet, az alkalmassági vizsga nevetséges. Tőlünk is azok mentek angoltanárnak, akik egy B2-es nyelvvizsgát is vért könnyezve tudtak csak megcsinálni.

Na ezek miatt nézik le a bölcsészeket. Sajnos mindenkinek van ilyen ismerőse, s az emberek általánosítanak.


DE! És ez a legfontosabb, bármit is tanul az ember, azt tegye szívvel-lélekkel, mert akkor lesz jó szakember! Manapság munkát lehet találni, lehet nem is szakmán belül, de munka az is. Ha valaki tanulni akar, ne a pénz miatt tegye, hanem mert az érdekli. Utána ha talpraesett az illető megtalálja a saját helyét :)

2018. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
Egyetértek, a nyelvszakosok nyelvtudása valóban csak rosszabb és rosszabb, pláne anglisztikán, ami sajnos tömegszak lett, mivel minden hülyét felvesznek, aki (nagy nehezen) eléri azt a 340 vagy mennyi pontot és összehoz egy 50% emeltet. Pedig szerintem a nyelvszakok is lehetnének színvonalasok, sőt, de a légkört és az összképet nagyon lerontják sokszor az ott végzettek. Meg nem is kéne ennyi bölcsész, már írtam valahol, hogy az összes BTK-szak ponthatárát meg kéne emelni legalább 400-ra. Én büfészaknak azt tekintem, amivel nehéz elhelyezkedni, mert itthon nincs rá kereslet, ilyen például az összes média/kommunikáció/filmes cucc, most komolyan, szerintetek hazánkban olyan sok filmet gyártanak? De hogy egy másfajta példát mondjak: élelmiszermérnök. Mintha virágozna az élelmiszeripar, hát nem…És igen, ilyen a pszichológia is, mire eljutsz oda, hogy legyen saját rendelőd, tapasztalatod, szakirányod sok-sok pénz és idő és a többség nem jut el odáig mondanom sem kell.
2018. aug. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A tanárival nekem vegyes a tapasztalatom. Én matek-fizikás vagyok, és ez a része húzós, együtt vagyunk a matematikusokkal és a fizikusokkal sokszor. A pedagógia-pszichológia viszont tényleg egy vicc...biztosan lehetne hasznos tudást is átadni, de ez nem történik meg. 2 évig minden pszichológia előadásomon ugyanazokat a dolgokat ismételték, vizsgákra ha 2x elolvasol egy 20 oldalas jegyzetet akkor simán megvan a 4es. (Tehát ez a része jogosan mondható "büfészaknak" .)

A nyelvtanárin nagyon jó a módszertan (ellentétben szinte minden más szakkal), a színvonalról viszont nem tudok nyilatkozni.

2018. aug. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Én tanáris vagyok, mindkettő bölcsész szak.

Szerintem itt is meg kell dolgozni a jegyedért, akárcsak máshol.

Lehet van pár kevésbé piacképes szak, ezt elismerem. De ezek többnyire kis kapacitásúak, eleve kevés helyen indulnak és pont az alacsony presztízsük miatt kevesen jelentkeznek, illetve sokan otthagyják.


Ezek a diplomák nem jelentenek akkora terhet a magyar felsőoktatásra, mint azt sokan gondolják. Ne építsünk már egy olyan disztópikus világot, mint Madách Falanaztere (Az ember tragédiája), ahol csak a kézzelfoghatót tartjuk meg és minden mást pusztítsunk el. A legtöbb szak nyelvszak, amikre szükség van. Többség már képzés alatt/végén elhelyezkedik a szakjához kapcsolódó helyen, legalábbis én ezt pesti egyetemen így tapasztalom.

2018. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
Viszont a statisztikák alapján az a "többség" harminc X %, s ebből sem végez mindenki diplomát igénylő munkát...
2018. aug. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%
Igen :( Ilyen munkák általában a Service Deskeken végzett munka. Márpedig a legtöbb ott dolgozó bölcsész :( Ami persze nem rossz, mert biztos fizetés, csak szomorú hogy egy diplomával ilyen munkát végeznek.
2018. aug. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!