Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri vegyésznek tanulni?

Megéri vegyésznek tanulni?

Figyelt kérdés
Vegyészetben gondolkozom, mert sokan azt mondják, hogy jó szakma és hiányszakma, én pedig jövőre érettségizek gimnáziumban persze jó is vagyok kémiából szóval szeretettel várom a véleményeket! 17/L

2016. aug. 29. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
10%
Én amondó vagyok hogy ha kémia alapszakról mennél tovább, akkor nem. Ha vegyészmérnök BScről, akkor igen. Mert akkor az MSc ideje alatt legalább lenne egy piacképes diplomád. A kémia BSc fenéktörlésre jó nagyjából csak.
2016. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%

Én azt tanultam, vegyészmérnökit, az előttem szólónak van igaza, a kémia alapszakot nem sokba nézik, de sajnos manapság, amikor túlkínálat van munkaerőből a vegymérnök bsc-t se! Én Msc-t végeztem de nem vagyok megelégedve a helyzetemmel, mert jobban jártam volna, ha 4 év középsuli, 1 év technikusi, 3,5 BSC + 2 MSC helyett inkább vendéglátóiparra tanultam volna, pl pincérnek és angol + német + spanyol, sokkal jobban jártam volna, 2-3 év gyakorlatot szereztem volna a Balatonnál aztán meg GO TO Ausztria!


Ezt azért mondom mert az egyik gyerekkori barátom ezt csinálta és sokkal jobban keres nálam, megjegyzem most estin pincér tanfolyam elvégzését fontolgatom!

2016. aug. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szóval, NEM, nem éri meg!!!

Kb. úgy vagyok, mint az előttem szóló.

Nem tudom mi ez a hülye tévhit, hogy hiányszakma, meg hogy sokat keres! Ez kábé 16 éve volt aktuális, azóta sokat változott a helyzet. Német takarítónő jobban keres, mint a magyar diplomás vegyész.

2016. okt. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!