Pszichológus vagy jogász?

Figyelt kérdés

Idén felvételizem és teljesen tanácstalan vagyok. Mindkét terület érdekel, de mivel tipikus tömegszakok nagyon nehéz velük elhelyezkedni és sokáig is tartanak.


A pszichológia szerintem érdekesebb, bár nem vagyok kimagasló bioszból. Nem igazén szeretnék saját rendelőt, kezdetekben mindenképpen egy szervezethez, céghez vagy iskolához mennék.


A jog kissé szárazabb anyag, de szerintem nagyon sokoldalú. Csak az a baj, hogy irdatlan sok idő, mire szakosodsz és leállamvizsgázol.


Néhány infó rólam: alapvetően introvertált vagyok, de nagyon szeretek ismerkedni. Kreatívnak tartom magam, nagyon-nagyon sok dolog érdekel, szeretetek illusztrálni és alkotni is. Logikus ember vagyok és néha talán túl rideg, akaratos. Matekból viszont nem vagyok kimondottan jó, ne írjatok se villamosmérnököt de közgáz szakokat kérlek.


Tapasztalatok is érdekelnének? Vannak itt pszichológusok/jogászok?



2018. okt. 31. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A pontahárokat is vedd figyelembe. Mindkettő központi ponthatáros. Pszichón állami min. 435, jogon min. 460.
2018. okt. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jogra fizetősre mennék, a pszichológia még eldől, mennyit szedek össze, reményeim szerint olyan 440 pontom lesz...
2018. okt. 31. 12:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg érdekel mindkét terület, ez is egy járható út: pszichológia + jogász = igazságügyi szakpszichológus


Viszont írtad a jognál, hogy sok idő a szakosodás és az államvizsga.

Pszichológián ezzel szemben van egy 3 éves alapképzés, amivel kb. semmit se érsz, 2 éves mester, amivel már úgy-ahogy el lehet helyezkedni, de ténylegesen a különböző szakképzésekkel tudsz elhelyezkedni (ezek különböző hosszúságúak, de azért érdemes rászámolni legalább 1-2 évet).


Itt nézz szét, ha a pszichológia érdekel: [link]


Joggal kapcsolatban nem tudom, van-e hasonló oldal :/

2018. okt. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Pszichológia végzettség és nyelvtudás nyerő multiknál HR területen. Ezek pedig a legkényelmesebb munkák mindenhol, a túlhajtottabb kollégák néha csúnyán HR-es pi csáknak is hívják őket. Néhagondolok arra is, hogy nem hiába lépecolnak sokat teakonyhában, rekreációs blokkban, ilyenkor is mérik fel a hangulatot. Ha leépítés van, azt is ők szervezik, nem magukat építik le.
2018. okt. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
61%

"alapvetően introvertált vagyok, de nagyon szeretek ismerkedni"


ez nekem nem nagyon áll így össze...

majd pszichológián megtanulod személyiségpszichológia kurzuosn, hogy miért nem :D hacsak most nem esett le... = nem kell ehhez éveket pazarolni az egyetemen hogy utána ne legyen munkád egy főiskolai pszicho diplomával

A jogászokból meg nagyon sok van, és kell szerencse szintén, hogy elhelyezkedj.

2018. okt. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Ahhoz, hogy jogászként jó munkahelyed legyen, kiemelkedőnek kell lenned a szakmában. Már az egyetem alatt célszerű versenyekre jelenetkezni, szakkoli stb. mivel sokan végeznek, valóban. Szerintem ha nem vagy elhivatott a szakma iránt, akkor ne ezt a pályát válasszad, mivel sok időt és energiát igényel.
2018. nov. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Utolsó előtti: dehogynem. Szeretek mindenkiről mindent tudni, de ehhez nyilván meg kell ismernem őket. Mindenkitől lehet tanulni valami újat amúgy is. Én viszont sosem adok ki privátabb információt magamról. Az egy dolog, hogy megismerek másokat, más kérdés, hogy a jövőben havonta ha párszor látjuk egymást újra, mert én inkább egyedül szeretek lenni, ha választani kellene.

2018. nov. 1. 16:00
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Pedig sokkal inkább semmitmondó magáninfókat osztanak meg egymással csevegéskor rutinos kollégák, mintsem céges infókat, meg nem is kezdenek szakmázni, HR-esek főleg. Persze az tud könnyen csevegni erről, aki a köznapi normák szerint életet él.


Milyen szép idő van ma délután is. Mentek valahova az este/hétvégén?

Jól vagytok?


Ezel azt mutat, hogy a kollégát nem csak egy biotobotnak tekinted.

2018. nov. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
...ezzel azt mutatod..
2018. nov. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A mindennapi csevegések valóban így kezdődnek, ezek inkább olyan stresszoldóként működnek sok esetben szerintem, ezt angolul úgy mondják, hogy "safe topic", esetleg "small talk". Persze lehet ezekről is beszélgetni, ha a másik fél ezt akarja szíve joga, én meghallgatom bárki macskájának a betegségét. De egy idő után, ha megfog egy ember nyilván szeretnék speciálisabb dolgokat is tudni róla. (Szerintem mindenkinek akad legalább egy érdekesebb hobbija, tulajdonsága, mégha az illető nem is gondolja azt, hogy ez érdekes információ.)
2018. nov. 1. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!