Ha elfogynak az államis féléveim és nem diplomázok le adott szakon akkor is fizetnem kell majd?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő: Elvégeztem államisként egy 6 féléves alapképzést, elkezdtem egy 4 féléves államis mestereképzést. Ha ezzel is végzek akkor is marad még 2 félévem (a 12 államis félévkeretből), és arra gondoltam, hogy elkezdek egy újabb 4 féléves mestert.

Ha viszont ezt nem fejezem be, hisz nem marad már félévem. Akkor is fizetnem kell?

Persze tudom, hogy fizetősként bejezhetném. De mi van akkor ha nem folytatom önköltségesként?



2018. nov. 4. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, azt ki kell majd fizetni
2018. nov. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ez igazságtalan, hisz aki szakot vált annak nem kell fizetnie. Tehát ha vki 4 félév után vált szakot és az új szakon lediplomázik, akkor azt a 4 félévet nem fizeti ki
2018. nov. 4. 10:38
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Az élet is igazságtalan... Szokj hozzá.
2018. nov. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nemhogy örülnék H sok országgal ellentétben itt még van lehetőséged egyáltalán ingyen tanulni
2018. nov. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az Egyesült Államokban csak álom az ingyenes felsőoktatás. Te meg itt sírsz, hogy ingyen!! ad éveket az állam tanulásra. Az hogy ezt mire pazarlod el, az csak a saját hülyeséged, nem másé. Tipikus magyar mentalitás, hogy a saját hibás döntéseidet próbálod másokra ráfogni.
2018. nov. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez esetben el kellett volna kezdened előbb a két félévest, amit abbahagytál volna, és utána kellett volna folytatnod a 4 félévessel, amivel megszerzed a mestert. :)

De ha csak 1 félévet jársz és abbahagyod (kiiratkozol), akkor nem kell vsszafizetned semmit. Majd újrafelvételizel és első félév passzív és utána aktív, és ez után megint abbahagyod (kiiratkozol) és nem kell visszafizess semmit.

2018. nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat :)

Szerintem abban semmi rossz nincs ha kihasználom a fennálló lehetőségeket. Attól, hogy még máshol nincs ilyen lehetőség attól még miért kellene nekem rosszabbul éreznem magam? :D

2018. nov. 4. 22:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy szóval se mondtam, hogy rosszul kellene érezned magad. Viszont ne hőbörögj, hogy igazságtalan, mert egyáltalán nem az!
2018. nov. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!