Szakma vagy egyetem?

Figyelt kérdés
Teljes mértékben tanácstalan vagyok, érettségim van csak, nem voltam olyan jó tanuló sem a gimiben, érettségim is csak 2-es, 3-as lett. 2017-ben érettségiztem, azóta több-kevesebb ideig dolgoztam leginkább sajnos csak otthon ültem. De valahogy ez már így kellemetlen számomra. Az egyik opció, amit itthon is erőltetnek, hogy 1-2 tárgyból érettségizzek újra, s menjek el egy egyetemre. De akárhogy is nézem a dolgot, ha felvesznek egy önköltséges szakra, akkor irgalmatlan százezreket, milliókat lehetne kifizetni, stb, stb. Azt tudni kell rólam, hogy a műszaki dolgok nagyon érdekelnek, mint pl. a fűtésrendszer, épületek energetikája, vagy akár az informatika is, bár ezekhez nagyon kéne a matek, ami nem volt az erősségem, bár nem is fektettem bele energiát, ezt bevallom. Szóval teljesen tanácstalan vagyok, plusz itthoni nyomás is itt van, ami érthető nyilván, de ez csak még jobban elbizonytalanít, elszomorít. 20/F
2018. nov. 15. 02:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Én a helyedbe ha ezek a dolgok érdekelnének elmennék egy okjs épületgépész képzésre. Matek se kell annyira hozzá mint sz egyetemhez tapasztalatból mondom és meg is fogsz tudni belőle élni
2018. nov. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Okj-s hiányszakma
2018. nov. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt javasolják, hogy két tárgyból érettségizz újra, ha azt tisztességesen megcsinálod, nem kell önköltségesre menned.
2018. nov. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vodafonelive ***** válasza:
Ahogy felettem írják épületgépész OKJ vagy egyetem, ott is Debrecen vagy Pécs gépészmérnöki alapképzés, kb 280-290 pont között van a ponthatár évek óta, baromi egyszerűen be lehet kerülni. Tegyél egy új informatika és matematika érettségiket és jelentkezz. Valószínű az OKJ-t sem fogod tudni előbb elkezdeni, mint szeptember.
2018. nov. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Infó, matek? Necces, de vajon otthon fellehet készülni májusig matekból?
2018. nov. 15. 17:38
 6/11 A kérdező kommentje:
Mondhatni sok hiányossággal?
2018. nov. 15. 17:40
 7/11 Vodafonelive ***** válasza:
Érdemes online oldalakat, az előző évek érettségijeit áttanulmányozni és megoldogatni. Úgy tudom informatikából az érettségik megoldásai videó formában is fellelhetőek az interneten(még az is lehet, hogy a matek is). Érdemes megpróbálni, még van rá időd, esetleg magántanár 1-2x.
2018. nov. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezt örömmel hallom. :) Szerintem neki állok minél hamarabb. Így 20 évesen talán tudok valamit kezdeni magammal. Mondjuk az energetikai dolgok már kisebb koromban is érdekeltek.
2018. nov. 15. 21:10
 9/11 Vodafonelive ***** válasza:
Egyáltalán nem vagy elkésve, nem kell emiatt bánkódni. Energetikai mérnök Miskolcon és Budapesten van, de csak Budapesten szokott indulni a képzés. Ill. Gödöllőn tudom, hogy a gépészmérnöknek van energetika szakiránya, de akkor inkább azt mondom, hogy csináld meg az épületgépészt, mert több értelme van, mint az energetika szakiránynak (kamarai jogosultságok terén).
2018. nov. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor inkább egy OKJ?
2018. nov. 15. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!