Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem hagyja családom, hogy...

Nem hagyja családom, hogy annak tanuljak, aminek szeretnék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy olyan szakon tanulok, amit rám erőltettek a szüleim. Ez egy mérnök szak, amivel gyárban tudnék dolgozni, de én egy picit sem tudom elképzeni magamat ott. Nem is érdekel amit tanulok, alig van meghirdetve állás lehetőség, illetve szinte csak nagy városokban.

Óvónő szeretnék lenni. De szerintük ez nagyon dedós munka és nem nekem való, mert sokkal többet tudok ennél. Megy a természettudomány. Emelt ötös érettségim van bioszból és kémiából. Meg imádom a matekot is és a sportot.

De én akkor is óvónő szeretnék lenni és nem akarom folytatni a természet tudományi vonalat.

Az óvónő hivatás az amit akár ingyen is csinálnék. És minden percét élvezem. Már a nyáron volt lehetőségem kipróbálni.

A nővérem kutató és nagyon lenézi az óvónőket Azt mondja ők csak végig bulizzák az egyetemet és alig kell tanulniuk. Ő meg végig tanulta az egyetemi éveit. Illetve ő se támogat a váltásban.



2018. nov. 13. 18:22
 1/6 A kérdező kommentje:

És még a barátom sem támogat a döntésemben:D mert hogy ők keveset keresnek meg hogy neki van óvónő ismerőse.

De nem nagyon részletezte tovább.

2018. nov. 13. 18:24
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor ajánlom, ha elsősorban nagyon szereted a gyerekeket, főleg a kicsikhez legyen türelmed. Egész nap nagy csoport gyereket koordinálni, mindenkire odafigyelni, fegyelmezni, nevelni, szeretni, nagyon szép hivatás, és idegileg nagyon fárasztó, sok-sok türelmet igényel.


A fizetésük a közalkalmazotti bértábla szerint alakul, egy pályakezdő jelenleg brutto 122ezret kaphat, és minél több évet tölt a szakmában, a fizetése fokozatosan emelkedik, minimálisan. Tehát nincsenek agyonfizetve, sőt a munkájuk megfizethetetlen szerintem.


Aki nem erre a pályára való, annak nagyon nehéz óvónőnek lenni, nincs türelme, belefásul, nem bír a gyerekekkel stb.


Aki meg erre a pályára hivatott, és szereti a gyerekeket, sok örömet hoz a munkája.


Ja, és lehet, hogy kívülálló csak annyit lát, hogy 6 órát töltenek az óvódában, de ez a gyakorlatban nincs így, nagyon sok papírmunka is van, amit ezen felül el kell végezni, sokszor hazaviszi a munkáját, fejlesztési terv, nevelési terv, napló stb., tervezőmunka is van, foglalkozásokra készül, ünnepséget, műsort állít össze szabadidejében.

2018. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem az ö életük, ha óvonő szeretnél lenni akkor legyél óvonő. Ha más nem támogat benne, akkor támogasd te magadat, hogy milyen sok pozitivum van abban a szakmában, motivált vagy.
2018. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondd meg tök őszintén, hogy nem látod magad ezen a pályán, hiába mennek jól a reál tárgyak, attól még ez a szak nem érdekel.

Az tény, hogy nem olyan nehéz az óvónőképzés, de ez nem a te hibád. Legyél határozott, állj ki magadért, mert fogy az állami féléveid száma, és azért gondolom nem szeretnél tandíjat fizetni.

Az meg hogy a barátod nem támogat, mert kevés fizut kapsz majd? Gondolkodj el, hogy ő téged szeret, vagy egy jó mérnöki fizetés reményéért van veled...

2018. nov. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat.

Nem számítottam ennyi segítő válaszra! :)

Igen most kezdtem a második évet el. Mert sajnos tavaly nem mertem felvételizni, meg úgy voltam vele adok esélyt a szaknak szüleim kedvéért. És muszáj volt folytatnom..megint csak anyáék miatt,hogy legyen családi,meg nekem diákom..

A barátom is mérnöknek tanul. Azt tervezi majd 300 ezret keres és akkor nagyon jó lesz. De nem minden a pénz a szememben.

Milliószor többet ér, hogy szeressük, amit csinálunk, nem akarok belefásulni. És végre szeretnék boldog lenni és az utamat járni. Meg szerintem lehet fejlődni, plusz dolgokat elvégezni, ha esetleg többet szeretne az ember keresni.

2018. nov. 13. 18:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Csapj az asztalra barátom azonnal dobnám és szr csinálnám amit akarok
2018. nov. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!