Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általánosban végig ötös...

Általánosban végig ötös voltam matekból, középiskolában bukásra állok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem amit mond a tanár, az osztályátlag egyébként 1,82. Vélemények?

2018. nov. 15. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Tanulj.
2018. nov. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Például használd a videókat:

https://www.youtube.com/results?search_query=nevezetes+szorz..

A matematika kérdésed írd ki ide, ne s panaszod!

2018. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Járj el különórára+mellette tanulj.

De, ha ilyen pocsék az osztályátlag, akkor vagy osztály ostoba/lusta, vagy hihetetlen rossz a tanár.

2018. nov. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Hívjatok össze rendkívüli szülőit és kérjetek új tanárt.
2018. nov. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A diákok hívjanak összd rendkívüli szülői értekezletet? Ez nem az osztyfőnök feladata lenne?
2018. nov. 15. 20:23
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Annyira csak nem lehettek hülyék, hogy ha rendesen ellenne magyarázva, akkor 1,82 legyen az osztályátlag. Senki nem érti? Mert mi azt csináltuk, hogy akinek ment a matek az segített a többieknek!

Amúgy különóra! S beszéljetek az ofővel. Meg tényleg kéne egy szülői. Bár csak ha érdekli a szülőket. Sok középiskolás szüleit nem szokta sajna.

Az ofő tud róla, mert ha nem tudja a problémákat, akkor nem is fog semmit tenni.

Amúgy hová jársz? (Akár üzenetben is, ha nem akarod kiírni.)

2018. nov. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Mateking.hu, és otthon tanulás.

Nem azért nem megy a matek, mert buták vagytok, vagy a tanár rossz (bár nagyon sok elviselhetetlen tanár van ez tény). A probléma az, hogy a középiskolai matekot tanulni kell. Itt már nem elég az órai oda figyelés. A másik probléma, hogy ha a tanár rosszul magyaráz, a tankönyv se segít ki, gyakran bonyolultan fogalmaz.

Én azt tanácsolom, bérelj ki matematikával foglalkozó tankönyvet, keress youtube-on videókat, és tanuld meg a szabályokat, azonosságokat, és néha gyakorolni is kell majd otthon sajnos.



Ui:

Egyébként ne csapjátok be magatokat. 9. es tananyag csak tanulás. Ha a tanárra fogjátok, később ti fogtok cumizni. Mert ha most 11. es lennél, azt mondanám egyet értek, mert exponenciális egyenletek, logaritmus egyenletek, a kordináta geometria is akkor van, csupa nehéz, és gusztustalan dolgok.

De 9. be megtanulni az azonosságokat, szerintem nem nehéz. Hármasra, de kettesre mindenkinek menne ha tanulnák.

Én is voltam középiskolás, tudom mindig a tanár a hibás, ha meg jó a tanár akkor nehéz a tananyag, meg a matek az rossz, és az miatt álltak rosszul.

2018. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Ez elég gáz. Még ha nem is olyan szorgalmas, meg jó az osztály, mivel reál tárgy nem kellene ennyire rossznak lennie az osztályátlagnak. Legalábbis nekünk ezt mondták anno.

Velem/velünk ugyanez volt. 9.ben olyan rossz matektanárt kaptunk, senki nem tudott semmit. Le akartuk váltani, ugyhogy nálunk a szülők hívtak össze egy ugymond szülői értekezletet, ahol megbeszélték ofővel, hogy aláírást gyűjtenek az osztály diakjaitól és a szülőktől, de ha keklett volna az egész évfolyamról is. Nálunk az igazgató ezek alapján sem engedte leváltani. Nemtudjuk a volt matektanárunk miket hallott vissza, de kb senki nem szerette, ugyhogy végül magától leadott minket, és már csak a másik szakjával tanít nálunk a suliba.

Aki helyette jött, nagyon kedves, aranyos. Őt nagyon szeretjük, jobbak az átlagok is már az osztályban. Most vagyok 10.es. Szerencsére ő készít érettségire is minket, ugyhogy végül mi jól jártunk.

Beszéljetek az ofővel, igazgatóval, vagy a szülők keressék meg őket. Ha ez sem megoldás (nemtudom nálatok lehet-e tanárt 'levátani') akkor keress külön tanárt, vagy esetleg valit, aki tud neked segíteni. Sok sikert ;))

2018. nov. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Előző vagyok, valamit elirtam bocsi..

esetleg valakit aki tud segíteni.

2018. nov. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. nov. 20. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!