Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudok a legtöbb pontot...

Hogyan tudok a legtöbb pontot vinni egyetemre?

Figyelt kérdés
Sajnos nem igazán tudom hogyan zajlik egy egyetemre való jelentkezés. Utolsó évem van az iskolából és most jöttem rá hogy mennyivel jobban rá kellet volna húznom a tanulmányaimra. Nem vagyok rossz tanuló ötös négyes, esetleg egy kettő hármas sajnos becsuszott. Mindig azzal nyugtattak hogy bárki megtudja jóra csinálni az érettségit. Ráadásul sokáig nem is tudtam eldönteni hogy akkor én a jövőbe mit is akarok tovább tanulni. DE szerencsére ez idén kitisztult. Valaki tudna e nekem segíteni, mennyi esélyem lenne egy 390 ponthatáros szakon? Egy emelt kötelezö rá, de sajnos nem igazán értem hogyan tudom a pontjaim kiszámolni. az érettségim mennyire kell fullosra megirnom hogy legyen esélyem? középszintü nyelvvizsgám lesz . Vagy felső fokú német érettségi.

2018. nov. 19. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

felvi.hu oldalon le van írva a pontszámítás, amúgy még kalkulátor is van (meg más oldalakon is), de itt a gyakorin is van ezer olyan kérdés, ahova már korábban részletesen leírtuk a pontszámítás menetét, találd fel magad.


Az elsődleges cél, hogy legyen minél jobb az érettségid, hiszen az adja a nagy részét a pontjaidnak. Nem baj, ha eddig nem voltak valami jók a jegyeid, mert a duplázással a tanulmányi eredmények nem is kerülnek beszámításra, csak az érettségi tárgyakra kapott pontjaid. A többletpontok korlátozottak, de törekedj arra, hogy a maximális 100 pontot összehozd valahogy, főleg akkor, ha tényleg kell egy emelt a választott szakra. Egy emelt miatt eleve +50 pont, ha ahhoz lesz egy középfokú nyelvvizsga, az +28 pont, de még mindig szerezhetsz pontot egy másik nyelvvizsgával vagy helyettük inkább egy második emelt érettségivel.

Amúgy nem derül ki, hogy az emelt szintű (ugye, nem felsőfokú, ami amúgy is egy szó...) német érettségidből adódik-e a nyelvvizsga vagy az külön van?

2018. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Itt részletesen le van írva a pontszámítás menete: [link]
2018. nov. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy 390 pontos szak. Minden évben és főiskolánként/egyetemként eltérő a ponthatár.

Érettségidet minnnel jobban megírodd, akkor a tanulmányi pontod tök mindegy. (Sőt igazából két érettségit kell nagyon jól megírnod, ebből az egyik az emelted.)

Ha gondolod szívesen segítek neked, a számításban meg ilyenekben. Csak pontos adatokra lenne szükség, hová milyen szak meg ilyesmi.

2018. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!