Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom, hova jelentkezzek,...

Nem tudom, hova jelentkezzek, annyira megoszlo minden velemeny?

Figyelt kérdés
Tanarit jelolnek, magyar-tori, vagy tori-angol szakot, igazsagugyi igazgatast, politologiat. Olvasgattam roluk, es mindenki lehuzza oket. Nyilvan nem masok velemenye alapjan kene dontenem, de olvastam itt is olyantol, aki a felsoroltak kozul az egyiket elkezdte,valtott nehezebbre, es nem volt jo velemennyel. Szeretnek kerni otleteket, mert nincs felnyitva a szemem. Hasonlo humanos, keves matekos szakokra lennek kivancsi, amiket lehet tanulni, de nem tudok roluk. Mert a tipikus orvos,jogasz,tanar,kozgazdasz,mernok stb szakok vannak a fejemben, de biztos vannak mas szakok is, amikre nem mennek olyan sokan, megis er valamit. Nem tudom, erthetoen fogalmaztam e.

2018. nov. 22. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományról már olvastál? (NKE-ÁKK) vagy a nemzetközi és európai tanulmányok kar? (NKE-NETK)

én nem járok egyikre sem, csak ez inkább humános, mint matekos, ahogy írtad. :)

esetleg pszichológia, vagy a többi bölcsészeti kar stb.

de mostanában lesznek a nyílt napok, mindenképp menj körülnézni!

2018. nov. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pszichologiara gondoltam, de a masikrol nem olvastam meg, viszont most utananezek, koszonom:)
2018. nov. 23. 19:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Tanárival biztos találnál munkát, a fizetés viszont kevésbé rózsás. Ha vállalsz mellette magánórákat úgy nem rossz. Esetleg nyáron, amikor nincsenek órák pedig kimész külföldre egy kicsit még többet zsebelni, sok tanár így csinálja. De sok előnye van a pályának, ha érdekel és szeretsz magyarázni/elmélyülni a szaktárgyaidban, én azt ajánlom, de inkább töri-angol, mint magyar-töri.


Igazságügyi igazgatás tipikusan aktatologató munka. És az ő munkűjukat is sokszor jogászok végzik el, mivel belőlük is akad viszonylag sok. A munkakör elég beszűkült és szintén nem ad egy magas fizetést.


Politológia csak kapcsolatokkal érdemes vagy ha Budapesten dolgoznál egy politikai témájú magazinnál, de túl sok irányba nem lehet vele elhelyezkedni. Esetleg ha beszélsz nyelveket is elmehetsz egy nemzetközi céghez (bár ez bármelyik diplomára igaz).


Pszichóval az a baj, hogy legalább 8-9 év és sok-sok pénz, mire tényeg másokat egy forgószékben hallgató szakpszichológus leszel. Ezt csak akkor ajánlom, ha megengedheted magadnak, hogy még legalább 10 évig támogassanak a szüleid és jó vagy bioszból.

2018. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!