Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fonyódon a Mátyás Király...

Fonyódon a Mátyás Király gimnázium vagy a Győri Kazinczy Ferenc gimnázium a jobb?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb? Melyiket érdemes elsőnek megjelolni?
2018. nov. 26. 14:52
 1/4 anonim válasza:
100%
A 2.legjobb vidéki gimnázium a győri Kazinczy. A fonyódit nem tudom, hányadik. De attól függ, mi a cél.
2018. nov. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kazinczys vagyok 5. óta, most vagyok 11.-es. Elég jó a suli, de azért nem szakadunk meg. Olyan naponta 1-1,5 órát szoktam tanulni, és eddig kitűnő voltam, most is majdnem az leszek remélhetőleg :D


9.-ben két osztály indul (olyan 65-70 főt vesznek fel - oszályban olyan 35-en vannak, nyelveknél és infón bontott csoport van): egy nyelvi előkészítős, és egy normál gimis. A nyelviseknek 0.-ban angol és német tantárgyaik vannak főleg, a többi érettségi tárgyból csak heti 1-2, meg úgy tudom több infó. Egy kicsit lazább év kezdésnek :D


Nincsenek külön tagozataink a nyelvi előkészítős 1 évfolyamon kívül, 11.-ben lehet faktokat választani, max 2 db-ot (matek, fizika, kémia, biosz, infó, töri, magyar). Én jelenleg matek-infós vagyok, közgáz vonalon szeretnék továbbtanulni; és a matek-angol-töri alapokat szerintem jól megtanítják - igaz elég tanárfüggő, hogy mennyire szeretünk egy tárgyat.


Ha magyar-töri, esetleg biosz vonal érdekel jobban, azt is jól tanítják szerintem, fizika, kémia tanárfüggőbb inkább. Szerencsére egyre jobban elnézik azt is, hogyha kevesebbet tanulsz olyan tárgyra, amvivel már biztos nem akarsz továbbtanulni. De ha nem tudod igazán mi érdekel, szerintem itt minden tárgyba betekintést nyerhetsz.


Az iskolai életről már kicsit megoszlik a vélemény, sokszor attól függ kit kapsz ofőnek. Van néhány sportesemény, most a hónapban több továbbtanulással kapcsolatos előadás volt sulinap közbe beépítve. Évente egyszer van pályaorientációs nap, diákdiri (az nagyon jó ;) ), és idéntől sportnap is pl.


Koleszról sokat nem tudok, nem egy álomhely, de szerintem kibírható. A sulinak van saját konyhája, instagramon van egy "kazinczykoszt" nevű felhasználó, itt minden nap értékeljük az ebédeket - többsége jó :D


Tesiöltözők fiúknak egy nagy, lányoknak 3 kisebb van, néha van gond a férőhelyekkel. Sajnos a tesitermek elég kicsit, szóval akár hidegebb időben és néha az udvaron vagy a parkban vagyunk. Van egy foci/kézipálya, kosárpálya, és 2 pingpong asztal az udvaron. Heti 5 tesi van, csak 11.-től lehet sportolással kiváltani kettőt.


A másik suliról nem tudok sokat. Ezen kívül esetleg van valami konkrét kérdésed a Kazinczyról? Szívesen válaszolok :D

2018. nov. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát amúgy az iskola közössége jó? Szóval a diákok ki jönnek egymással? Meg ha oda vennének fel akkor kollégiumba kell mennem az nem olyan jó? Nagyon köszönöm a válaszokat sokat segítettél! 😊
2018. nov. 27. 17:32
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A kollégiumról tényleg nem tudok sokat, bár nem tudom, hogy van-e sok különbség a középsulis kolik között :D


Osztályközösség szerintem osztálytól függ, nekem volt időszakom, amikor nem voltam jóba velük, most viszont semmi problémám sincs, bár ez kitehető annak, hogy már 7. éve vagyunk együtt, azalatt azért sok minden változik.


Sajna nem igen van összehasonlítási alapom ilyen téren, de én kijövök sok mindenkivel; nincs bajom az ide járókkal :D Szerintem mindenki tud találni magának barátokat.

2018. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!