Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing,...

Kereskedelem és marketing, Corvinus vs. BGE?

Figyelt kérdés
Az állami ponthatárban nem hiszem, hogy nagy eltérés lesz, viszont nem mindegy, hogy melyik ad értékesebb diplomát és melyiket könnyebb elvégezni...

2018. dec. 1. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyilván a kettő együtt nem megy, mert azért értékesebb egy diploma, mert nehezebb megszerezni.


Természetesen a Corvinusos diploma nagyobb presztízst képvisel, hiszen nívósabb egyetem, gyakorlatilag viszont a HR-eseket és a munkáltatókat pont nem érdekli, hogy a BGE, vagy a Corvinus adta-e ki a diplomádat. Biztosan állíthatom, hogy semmi előnyöd nem fog származni egy munka megpályázásánál, hogy melyik egyetemen végeztél.


A Corvinusról nincs túl sok infóm mennyire nehéz, feltételezem nehezebb, mint a BGE, de a BGE szerintem pont megfelelő. Nem szakadsz meg a stressztől, de kellően felkészít és megadja a tudást, amire szükséged van, illetve azért kiszórja az alkalmatlanokat.


De akár csinálhatod azt is, hogy az alapszakot elvégzed a BGE-n, mesterre pedig mész a Corvinusra. Gyakori megoldás.

2018. dec. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1: Csakhogy jóvőre hírdetnek utoljára államis helyeket a Corvinuson. Ha ott akar mesterezni, akkor milliókat kell fizetnie tandíjra.
2018. dec. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ennyire gyengék lennének a mesterek a BGE-n?
2018. dec. 3. 08:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Jaa nem tudom, csak viszonylag sok embertől hallom, hogy a mestert Corvinuson végezte. Azt nem tudom, hogy miért és, hogy milyen szintű a BGE-n.
2018. dec. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!