Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mennek annyian Pestre...

Miért mennek annyian Pestre egyetemre tanulni?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ez csak az ismerőseim között van-e így (miskolci vagyok), de a legtöbben Pestre szeretnének menni egyetemre. Valóban megéri esetleg plusz pénzt fizetni például albérletért? Jobban hangzik egy állásinterjún, hogy BGE-n vagy Corvinuson stb. végeztem, mint mondjuk Miskolci vagy Debreceni Egyetemen?

2018. dec. 8. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
vannak szakok amik igen. de inkább a nagyvárosi élet, nyüzsgés vonzza őket
2018. dec. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Én pesti vagyok és inkább vidékre mennék.
2018. dec. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
mert te ismered Pestet, míg sok vidéki álmodozik csak róla
2018. dec. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 nemaRendőrség ***** válasza:
51%

BGE mondjuk pont nem. Nagyon rossz véleménnyel vannak róla.

A szülőktől való elszakadás miatt akarnak más városba menni szerintem

2018. dec. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

Én mesterre jöttem fel Pestre, mert elegem volt már abból, hogy ugyanabban a környezetben élek 23 éve. Kis részben befolyásolt csak, hogy itt jobban csengő nevű egyetemek vannak, inkább az új környezet vonzott, hogy nem egy kisvárosban fogok lenni, sokkal több a lehetőség.


Alapszak alatt is adtam haza pénzt, fedezni a kiadásokat, gyakran vettem kaját magamnak a munkahelyemen, magamnak álltam a ruháim, bérletet, tancuccokat stb, szóval most hogy koliban vagyok így se fizetek sokkal többet havonta, míg amíg otthon laktam. A tanulmányi ösztöndíj kb ugyanannyi, mint a másik egyetemen volt, viszont sokkal jobbak a diákmelós órabérek. Nekem megérte, szeretek itt élni most. Nyáron végzek, én utána is maradnék itt élni.

2018. dec. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem a kínálat, illetve a lehetőségek miatt.


Azért Budapesten elég széles a választék, szinte minden szak megtalálható különböző képzési területeken, a bölcsészettudománytól kezdve a műszaki és természettudományi képzésekig. Valamint általában a szakosodást tekintve is több lehetőség van a nagyobb egyetemeken (pl. én vidéken tanulok és választhatok két szakirány közül, míg az ELTE-n sokkal több választási lehetőség van). Az nem biztos, hogy a képzés minőségében is van számottevő különbség, viszont az még mindig igaz, hogy a pesti egyetemeknek pl. BME, Corvinus, ELTE stb. nagyobb neve van, mint pl. egy PTE, SZTE vagy DE. Én azt gondolom, hogy a munkaerőpiacon már ennek sem feltétlenül van nagy jelentősége, mert egyre inkább azt érzem, hogy a "plusz" tudást, kreativitást, ötleteket, tapasztalatot keresik a munkáltatók, viszont sokaknak még mindig fontos, hogy hol szerezték meg a diplomájukat.


Valamint az sem mindegy, hogy az adott városban milyen lehetőségek vannak. Persze, ma már lehet menni külföldre is az egyetemeknek vannak kapcsolataik stb., de a szakmai gyakorlat és a diákmunka szempontjából még mindig jobb helyzetben vannak a nagyobb városok és így pl. Budapest is (én pl. vidéken tanulok és itt sokkal nehezebb szakmai munkát találni, a fizetések is alacsonyabbak). Ez nyilván a diplomázást követően sem egy utolsó szempont, sokan már eleve úgy tervezik, hogy ottmaradnak, mert könnyebben találnak a végzettségükek megfelelő munkahelyet. Ugyanezt lehet mondani a többi tényezőre pl. szórakozás, látnivalók, vásárlási lehetőségek stb. ami nem kapcsolódik szorosan a tanulmányokhoz, viszont azért mégis 3-5 évig ott él az ember és ez is az élet része. Valamint Budapest azért elég jól megközelíthető tömegközlekedéssel (pl. én Szegedhez közelebb lakom, mint Pesthez, viszont vonattal órákkal előbb odaérek Budapestre, mint Szegedre). Annyi, hogy az albérletek tényleg drágábbak (bár pl. nálunk is ilyen 100.000 - 120.000 körül vannak az egyetem környékén), viszont ott az sem nagy probléma, ha valaki pl. a külső részeken lakik és onnan jár be az egyetemre, mert a városon belüli közlekedés is gyorsabb, egyszerűbb.

2018. dec. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%
Erre sokszor leírtuk itt a választ: presztízs. Azt hiszik jobbak az egyetemek Pesten, de én Budát is idevenném, azért ott is akad egy-két neves egyetem. A verseny jót is tehet az oktatásnak egyébként. Én épp ezért csökkenteném a Bp-i férőhelyeket, a vidékieket meg növelném. Az albérlet és lakásárak amúgy is az egekben vannak...
2018. dec. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
82%
Sokan azért mennek Pestre, mert olyanok a családi körülményei, hogy el akarnak szakadni a családtól, illetve vannak olyan szakok, amik csak Pesten érhetőek el (pl. állatorvosi), ilyen esetben muszáj Pesten tanulnia
2018. dec. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert a Budapestiek több mint egymillió hétszázezren vannak, és több a fiatal is összességében, mint bármelyik településen.
2019. jan. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!