Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök bsc után hova...

Gépészmérnök bsc után hova tovább ha tervezni szeretnék?

Figyelt kérdés

az egész szakban a legjobban a tervezés része fogott meg, solid works, solid edge stb, nemsokára végzek a gépész bsc-vel, utána mindenképp szeretnék továbbmenni mesterképzésre,de hova? eddig a legjobban a mechatronika msc vonzott, de szerintetek van mód rá hogy valahol a tervezésben vegyem ki a részem a későbbiekben? mit kéne ehhez választanom? illetve a mechatronika msc-vel merre "sodródhatnék"? köszönöm!

gépészeti modellezést már találtam a bme-n, de alig lehet bejutni és nyílván eszméletlen nehéz. mit gondoltok?



2018. dec. 10. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Géptervező msc, BME. Ha átrágod magad az ismétlő tárgyakon (matek, hőtan stb), a szakmai tárgyak elég jók. Ha sikerül jó projectet megfognod, akkor tervezhetsz ezerrel és rengeteget fejlődhetsz, ha ez érdekel.

Mechatronikára inkább akkor menj, ha beágyazott szoftverfejlesztéssel, elektronikával foglalkoznál.

2018. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Minek akarsz BSC után továbbtanulni? Simán elhelyezkedsz ezzel is , Budapesten álomfizetésed lehet.Friss diplomás ismerősöm most helyezkedett el 500 nettóval és kap céges autót is. Én tuti nem szopatnám magam tovább..:D Úgyse az iskolapadba tanulod meg a dolgokat,hanem a munkahelyen.
2018. dec. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért az iskolapadból kiesve bsc után a br 750k fizetés + autó nem épp mindennapi, sőt, én nem építenék erre az infóra, mert hamar pofára esés lehet a vége :)

Érdekelne, hogy a kedves ismerős milyen területen, milyen tudással kapott ennyit?

2018. dec. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs sok értelme ugyan annak a képzésnek az mscéjére menni. Tanulj willamos, infos, esetleg gazdasági msc-én tovább.
2018. dec. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kalap szart nem ér a gépész msc BME-n...egy jó munkahelyen többet tanulhatsz.
2019. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb munkahelyen többet tanulsz, piacképesebb tudást kapsz, mint az MSC-n, ez teljesen igaz. Viszont, ahhoz, hogy pályakezdőként megcsípj egy valóban jó munkahelyet, normális fizetéssel, ahhoz szükséges lesz a jó egyetemi képzés is. Pont.
2019. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!