Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolát válasszak ha...

Milyen iskolát válasszak ha illusztrátor szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 8.-os vagyok és azon kívül, hogy művészet irányba szeretnék menni semmi különösebbet nem tudok az érdeklődési "listám" kivételével.

(a lista :

1.Karakterek megtervezése egy történethez

2.Maga a történet leírása/megrajzolása

3.Könyvekbe/újságokba illusztrációk rajzolása

4.Belső tér (értem ezt egy pl szobára) és külső tér megrajzolása (ill. csendélet)

5.Animáció készítése )


Ugyan rákerestem már egy jó pár művészi szakmára ami érdekelne és főleg az illusztrátor, grafikus (erről a kettőről van a legkevesebb infóm) és a belső építész ragadott meg.Találtam már egy-két iskolát, de azok olyanok amik nagyon megkötik a kezem (és pont azért rajzolok mert akkor szabadon kiélhetem a gondolataim) ezért gondoltam kérek némi segítséget.

Egyéb : A tanáraim szerint jó a nyelvérzékem szóval az, hogy esetleg külföldre kell mennem nem túl nagy probléma, de fontos tényező lehet


Előre is köszönöm az iskolákat vagy hogy milyen szakmában gondolkozhatnék még :)



2018. dec. 23. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Melyik városban laksz?

Művészeti szakgimnáziumokban tudnál grafikusnak tanulni (külön illusztrátor szerintem nincs, legalábbis az én sulimban), de arra készülj fel hogy általában ez a legnépszerübb szak. Nálunk a felvételizők fele megjelölte. A belső építész úgy tudom csak egyetemen tanulható, viszont ha előtte művészeti területen tanulsz előnyös lehet, csak mellette a matekot és fizikát is vágni kell. Egyébként jó nyelvérzékkel én inkább mennék tanárnak vagy hasonló... mert nehéz érvenyesülni. Én például ha befejeztem itt, valószínű hogy más jellegű egyetemet választok különben éhen fogok pusztulni😃 mondjuk másképp is...

2018. dec. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyenlőre Érden lakom, de valószínűleg a nyáron Budapestre költözünk (10.kerület ha fontos)


A belsőépítészetet azért is tettem félre mert az mesterképzés és előtte építőművészeti suli kell ami pedig eléggé lekorlátoz ha esetleg később mégsem tetszene valamiért (a matekkal és a fizikával elég jól állok jegyeket illetően és értem is, de nagyon nem szeretem)


A tanári szakmán nagyon még nem gondolkoztam szóval köszönöm hogy ajánlottad :)


Egyéb : Mit értesz az alatt, hogy nehéz érvényesülni vagyis inkább mennyire ?

2018. dec. 23. 23:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Budapesten a Kisképzőrőről tudok (lehet hogy van más is, én az ország másik felén élek)... :D

Úgy értettem hogy a magyar emberek többségének se pénze se igénye nincs művészetre. Viszont sokan választják ezt a pályát.

2018. dec. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tanárt csak hasraütésszerűen írtam... Én ha 8.-os lennék tuti valami mást választanék. De nem akarlak lebeszélni egyrészt engem sem lehetett, másrészt idegenként nem tudhatom hogy esetleg tényleg érdemes megpróbálnod mert pont te vagy az a tehetség aki érvényesülni fog a sok közül.
2018. dec. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

-Kisképző (ott elég sok szak van, viszont nehéz bejutni)rengeteg király év közi feladat van, szerintem nézz be nyiltnapra.


-jelky textilszak bár itt nincs animáció, viszont innen szerintem tovább lehet tanulni lakberendezőnek/belső építésznek.


Az egyetemeken MOME,Képző,METU(ez magánegyetem) remek szakok vannak és ha művészeti gimibe jártál akkor nagyobb eséllyel vesznek fel.


Van még egy művészeti (jaschik) viszont èn ezt a sulit nem ajánlom. A Kisképző és a Jelky jobb minden szempontból.


Üdv egy 12.es művészetis leányzó.

2018. dec. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!