Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a Szegedi vagy a...

Szerintetek a Szegedi vagy a Debreceni Egyetem gazdasági kara a jobb? /Gazdaság menedzsment és pénzügy-számvitel között vacillálok:/

Figyelt kérdés
Illetve ti a helyemben gazdaság menedzsmentet választanátok vagy pénzügyet?

2018. dec. 26. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Pénzügyet.
2018. dec. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
45%

Rengeteg a gazdálkodás és menedzsment diplomás így a pénzügy-számvitel szak jobb szerintem. Én úgy tudom, hogy sok órát együtt tartanak, szóval az elején ugyan azt tanulod mimd2 szakon. A gazdmenről szeretnének átmenni sokan a pénzügy-számvitelre. A tanárom is azt javasolta, hogy ne a gazdment vàlasszam, mert az általános képzést ad. Mindenből egy keveset de semmiből sem sokat. A pénzügy-számvitelnél meg a számvitelen (pl a bge-n) nagyobb hangsúly van. Van egy egy ismerősöm a debreceni egyetemen is és a szegedin is.


Aki a debrecenin volt gazdmenen, 4 félévet csúszott, mert megbuktatták. Átment pénzügy-számvitelre ott meg másik tanárnál átment ugyan abból a tantárgyból.


Aki szegeden van ismerősöm ő pedig a mikro-, és makro-, ökonómiából állt hadi lábon, de neki sikerült 2-essel úgy, hogy kiolvasott egy 300 oldalas könyvet.


Összességében:


Pénzügy-számvitel


Ha teheted Corvinus, ha nem, de a számvitel rész érdekel, akkor meg a Bge.

Ha szeged vagy debrecen közül kellene vàlasztani, szerintem szeged jobb választás. Bár a közgazdaságis tanárodat kérdezd azért meg, hogy ő mit javasol.

2018. dec. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!