Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel vagy...

Pénzügy és számvitel vagy gazdálkodási és menedzsment?

Figyelt kérdés

Tudom, számos ilyen kérdés van már, engem az érdekelne leginkább, hogy mennyivel nehezebb elvégezni egy pénzügy és számvitelt, mint a másik szakot? Gazdálkodási után el tudnék képzelni egy pénzügy mestert, de úgy hallottam alapképzésben a számvitel miatt sokan kiesnek.

A Corvinusra szeretnék menni és ha sikerül, államira, tehát az átlag is nagyon fontos lesz a későbbiekben.



2018. febr. 9. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyes válasz (ami közgázon is gyakran előkerül), hogy attól függ. Mi érdekel inkább? Kicsit matekosabb beállítottságú vagy, érdekel a pénzügyi számítások világa, szívesen dolgoznál inkább többet számokkal? Mert akkor PSZ. Ha viszont nem érdekel annyira a matek, helyette inkább tanulnál többet szervezetek működéséről és dolgoznál közös projekten, beadandókon, prezentációkon, akkor GM. Kinek mi. Olyat is ismerek, aki PSZ-t tartja nagyon száraznak, olyat is, aki GM-et.


Elhelyezkedés szempontjából PSZ valamivel jobban megéri, több olyan dologra tanítanak meg, aminek később hasznát veszed. Ugyanakkor érvényes itt is az, ami informatikai állásoknál, hogy elsősorban a tudást nézik. GM-es diplomával is ugyanúgy lehetsz később könnyvizsgáló, adótanácsadó, stb., fordítva meg ez különösen igaz, PSZ-el simán be lehet tölteni a "tipikus GM-es" állásokat. Fizetés terén sincs nagy különbség (GM átlagfizuja például legutoljára kemény 1000 Ft nettóval többre jött ki), de azért pénzügyi szektorban egyszerűbb az elhelyezkedés, még nem annyira telített, mint a kevésbé matekos közgazdász állások.

2018. febr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ment a zöld kéz :) Igazából a gazdálkodási és menedzsmentet írtam be több egyetemen, de így a határidő előtt nagyon gondolkodom a másikban is.Szeretek számokkal dolgozni, olyan vagyok, aki inkább megcsinál húsz matekpéldát , mint hogy megtanuljon pár oldalt más tantárgyból, viszont nagyon szeretek szervezkedni, utánakeresni bárminek, ötleteket gyűjteni, akár elemezni is.
2018. febr. 9. 22:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Melyiknél több a magolósabb tantárgy?
2018. febr. 9. 23:16
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Szia! :)


Én GM-es vagyok. Bár még csak elsős, de inkább ezt javaslom, mint a PSZ-t. A könyvelés nagyon tetszett, így az első szemeszterben gondolkoztam rajta, hogy átmegyek PSZ-re. De pár ismerősöm mondta, hogy ott már nem ilyen formában fogjuk tanulni a könyvelést, engem pedig csak az "akasztófás" része fogott meg. Így maradtam itt. De nem bánom. Vannak magolós tárgyak, de (számomra) nem olyan nehezek. Nyilván nehéz véleményt mondani, mert csak az egyik szakot ismerem, és még csak olyan tárgyaim voltak, amik a másik szakon is vannak. :D


A kérdésedre a válaszom, hogy GM!

2018. febr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
pénzügy anyagilag jobban megéri.
2018. febr. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Psz
2018. febr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Ha érdekel a pénzügy mester, akkor egyértelműen psz alapszakra menj. A Corvinust pedig gondold meg, nagyon keményen elméletet oktat, elég kevés "gyakorlati" tudást tudsz ott tanulmányaid során felszedni. (Szó se róla, elméleti szakemberekre is szükség van, de ott "tanulós-magolós" egy csomó gyakorlat tárgy is.)
2018. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Az én sorrendem amugy Corvinus, ELTE, BME és Debrecen (hozzám sokkal közelebb van és fizetősnél csak ez jöhet szóba, de nem ez a cél). A BGE ről nem sok jót hallottam mostanában és a METU ról sem ha színvonalas oktatásról van szó, nyilván az én választottjaimról sincs mindnekinek jó véleménye, de ezekhez ragaszkodnék. :)

2018. febr. 10. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!