Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elmenjek-e messzire tanulni?

Elmenjek-e messzire tanulni?

Figyelt kérdés
Itt nem külföldre gondolok, de az ország másik végébe. Szerintetek érdemes lenne elmenni 10.után? Nem érzem jól magam a mostani osztályomban és nincs a közelben olyan gimi ahol általános gimnáziumba lenne, vagyi solyan amibe semmi plusz nincs csak gimi tananyag és kész. És én nagyon szívesen elmennék abba városba tanulni, mert ha már megyén kívül akkor mindegy milyen messze nem igaz!? És valószínű a sportot is tudnám ott folytatni meg ott születtem és szívesen megismerném, de viszont felnőtt koromba nem akarok oda költözni mert más terveim vannak. Szerintetek érdemes,

#iskola változás messze
2018. dec. 29. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem mennék, ne mondd, hogy egyáltalán nincs a közelben egy normális gimi.

"ha már megyén kívül akkor mindegy milyen messze nem igaz?" - nem, egyáltalán nem mindegy, mennyit kell hazautazni. Mondjuk 2 órán belül ha hazaérsz, még OK, de ha 4-5 órával kell számolni, sem a család szempontjából sem anyagilag nem praktikus. (Persze, hacsak nem az a kifejezett cél, hogy leírd a családod - mert ugye ilyen is van.)

2018. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én olyan suliba járok, ahol sokan vannak, akik "messziről" jöttek. Ezalatt más megyéket értek, van aki 4 órát utazik haza péntekenként. Ők is elsősorban azért vannak itt, mert a környékükön nincsenek jó sulik.

Szerintem azt döntsd el, hogy bírnád-e a koleszos életet, illetve az anyagiakat is gondold át, mert a buszjegy/vonatjegy is sokba kerülhet.

2018. dec. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, végiggondoltam és nem éri meg
2018. dec. 30. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!