Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Inkább egy közel 100%-os...

Inkább egy közel 100%-os közép, vagy inkább egy gyengébb emelt?

Figyelt kérdés

Matekról lenne szó, nem tudok dönteni. Mindkét érettségit írtam már próbaszerűen, a közép 2 óra alatt kész volt 90%-ra (ez csak jobb lesz májusig, mivel még nem vettünk át mindent), az emelt pedig szenvedősebben 65% lett.

Az egyetem nem követeli meg az emeltet és a pontom is bőven meglesz. Nyílván azt mondaná az ember józanon, hogy inkább menjek biztosra, de ez presztízs kérdése is.


2018. dec. 29. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem kell az emelt, akkor jobb egy 90% fölötti közép.
2018. dec. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nincs ebben semmi presztízs. Senkit, de tényleg senkit nem fog érdekelni, hogy hanyas meg milyen szintű érettségit tettél. Még ha nem mennél utána egyetemre, akkor se. Mivel pedig mész, így aztán tényleg minden. Ami számít, hogy minél több pontod legyen.
2018. dec. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

Második, ez azért nem igaz. Simán lehet villogni egyetemen azzal, ha 90% fölötti emeltjeid (mateknál közép 80% után is istennek fognak tartani a nem reál szakosok) vannak, olyanok is lesznek akik ettől többre fognak tartani, vagy épp irigykednek. De szerintem sincs sok jelentősége érettségi után, hogy milyenek lettek.


Ha saját magadnak akarsz bizonyítani akkor csináld meg az emeltet.

2018. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az utolsóval nagyon egyet értek, mivel valamilyen szinten a tekintélyedet, önbecsülésedet növeli.
2018. dec. 29. 17:08
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Arra menj ami biztosabb. Egyetemen a kutyát nem érdekli, hogy neked emelt-e a matekod vagy csak közép. Így is simán bukhatod az első félévben a Matek 1.-et ha olyan helyre mész.


Presztizse meg egy PhD-nek vagy egy Mester diplomának van, nem egy emelt érettséginek.

2018. dec. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pontod szerinted bőven megvan (bár ez nem tudom mit jelent, de nem árt a legrosszabbra felkészülni, így legalább egy +20-50 pontemelkedést betervezni, ponthatártól függően), akkor meg feleslegesen ne szórakozz. Amikor én érettségiztem akkor is voltak ilyen presztízs arcok, akik azt tervezték bizonyítványosztáskor, hogy újra nekimennem az elmelt mittudomén minek, mert csak 70% lett a 90 helyett, és hűűű. Aztán végül egyik sem ment neki, mert jobb dolguk lett: munka, továbbképzés, okj.


Megsúgom, a kutyát nem fog érdekelni, hogy milyen lett az érettségid. Senkit, és megmondom, az érettségi után 1,5 hónappal téged sem. A szülők, és a rokonság amúgyis csak annyit ért belőle, hogy ötös lette -e vagy négyes, a százalékot nem igazán.


Ha nem is mennél egyetemre, és érettségivel szeretnél dolgozni, se fog érdekelni senkit. Meg sem fogják nézni. Tőlem még az egyetemi diplomámat sem kérte el a munkáltatóm. :D


Az egyetemen konkrétan egy gyrosozás alkalmával jött szóba, kb. 4 perc erejéig az érettségi eredmény. Hidd el, ha bulizol meg ismerkedsz nem az érettségi lesz a fő téma. Ez alatt négy perc alatt mindenki elmondta a tapasztalatait, majd lapoztunk valami értelmesebb témára...


Egy dolog azonban tök rendben lenne, ha emelt matekot tennél, és reál szakra mennél az egyetemen, amin azért van matek. Azt később szerintem nagyon meghálálnád magadnak.

2018. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jah igen, ha tennél egy gyengébb emeltet, akkor mi lenne a 90% közép matekkal? Megmaradna az eredmény, és a felvételin a kedvezőbbet néznék? Vagy automatikusan az emelt kerülne előtérbe?


Nem tudom milyen pontszámítást nézel, szimpla vagy duplázós, de a +50 pluszpont miatt az emelt, ha duplázóst nyomatsz 65% lesz egyenlő 90%-os középpel.

Persze ha más jogcímen nem jár többletpont, és elve nincs már meg az összes többletpontod.

2018. dec. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha a közép is elég, és nem lesz alapozó tárgy a választott szakon a matek, akkor inkább olyasmibe öld az energiád, ami a hasznodra válik (pl. nyelvtanulás) vagy elszórakoztat (pl. sport, hobbi)
2018. dec. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Számolj.

Írsz 90 közepet.

Vagy 60 emelt, 50 többlettel


Növeli az önbecsülést a 90, csak szívás, ha az a húsz pont kellett volna ahhoz, hogy bekerülj...

2018. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Milyen szakra szeretnél menni? Milyen pluszpontjaid lesznek? Esetleg ha leírod, tudunk kalkulálni melyikkel éri meg jobban az adott szakra, továbbá idén még nem, de jövőre elvárás lesz a nyelvvizsga + emelt a felvételihez, szóval ha esetleg nem tetszene a szak és váltanál, akkor jól jöhet még az emelt.
2018. dec. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!