Mit tanuljak 30 fölött?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy technikusi szakon tanulok (épületgépész), ezután még szeretnék továbbtanulni felsőoktatásban. Matek, fizika mindig jól ment, matek érettségi 4 es. Jó érzékem van a műszaki dolgokhoz, ügyes kezem van. Iskolában kiemelkedő voltam rajzból, matekból, földrajzból, humán tantárgyakat nem kedveltem soha. Nagyon sok évet építőiparban dolgoztam (kivitelezés), ebben van gyakorlatom, de nem feltétlen ezen a vonalon szeretnék továbbtanulni. Mivel pénzt is kellene keresni suli mellett, valami duális képzés kellene. Várok minden tanácsot, ötletet!

2018. dec. 30. 09:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Gépészmérnöknek tanulj, de szerintem ne az építőipart célozd be vele, vannak jobban fizető területek is.


Az a baj ilyen duális képzésen is ilyen havi 100-at adnak (szerintem) aztán ha végzel mondjuk reális a jóval 200 feletti fizu. De az a pár év addig abból elég nehéz lesz.


Lehet, hogy elkezdenék akármit dolgozni a helyedben, és levelezőn pedig megcsinálnám a képzést. Ha tanulsz meg néha esetleg áldozol rá egy kis magán zh vagy vizsgafelkészítésre gondolva itt akkor azért elvégezhető talán meló mellett is.

2018. dec. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást, igazából a suli busszal fél óra, lakhatás megoldott mivel már van saját házam, szűkösen de ellennék havi 100 ból ha muszáj a suli miatt. Levelezőn is gondolkoztam de szerintem az kevesebb tudást ad át, gyakorlat meg semmi.
2018. dec. 30. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!