Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes nyelvtanulásra fektetn...

Érdemes nyelvtanulásra fektetnem az energiát? A jövőm szempontjából jövedelmező lenne?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a nyelveket, szinte rögtön képes vagyok elsajátítani a szavakat, nyelvtani szerkezeteket. Angolból már van közép és felsőfokú nyelvvizsgám, és elkezdtem készülni a német középre. Továbbtanulás (egyetem) előtt állok. Jó vagyok reál tárgyakból is (matek pl.), de azokra mindig jóval többet kellett gyakorolnom, tanulnom.


Mi lenne jobb? Továbbmenni reál irányban, ami szenvedősebb lenne talán, vagy nyelveket tanulni egy humán szak mellett? pl. anglisztika


2016. ápr. 18. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, a kettő miért zárná ki egymást.
2016. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahova emmigrálni akarsz azt a nyelvet tanuld.
2016. ápr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Jó az, ha beszélsz nyelveket. Én biztosan tolmácsnak mennék a helyedben. Általában aki reálból jó, annak nyelvvel vannak problémái, és viszont.

Igen ritka, hogy valakinek mindkettő igen jól megy...

2016. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!