Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi esélyem van a matekhoz?

Mennyi esélyem van a matekhoz?

Figyelt kérdés
Viszonylag erősebb vidéki gimnáziumba járok, azon belűl 10. osztályba. Matekkal szeretnék továbbtanulni, matekból itt mindig 4-es voltam középszinten, ezzel emelt fakton és esetleg felsőoktatásban mekkora esèlyem lenne?

2019. jan. 5. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha még csak tizedikes vagy, szerintem bőven van lehetőséged, akkor is, ha négyes voltál "középszinten". Ha valóban matematikával szeretnél foglalkozni, akkor a fakt/emelt érettségi magától értetődő legyen. Nyilván nem tudom megmondani, hogy mennyire menne Neked mert nem ismerem a körülményeket, de ha úgy érzed le vagy kicsit maradva a többiekhez képest akik faktra mennének, húzz egy kicsit bele nyáron vagy szabadidődben, és biztosan lesz esélyed jól teljesíteni.


Én is szerettem volna fakultációra menni, de végül nem volt hozzá merszem, mert úgy éreztem, hogy kevés vagyok hozzá. Viszont azóta megtanultam, hogy ez is egy készség, sok gyakorlással és kitartással (majdnem) bárki lehet jó matekos. Pedig műszaki irányban tanulok már, így utólag sajnálom, hogy így döntöttem. Megkönnyítette volna a dolgom, ha biztosabb alappal jövök. :D


Nyilván az egyetemi matematika teljesen más világ, én ismerek olyat, aki középiskolában szín ötös volt reál tantárgyakból, de a felsőoktatásban matekból vérzett el (műszaki szak). Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy ha matematikával szeretnél továbbmenni, akkor nem biztos hogy elég a fakt. Nem árt, ha egyedül is tanulsz azért az előtte lévő évben, főleg ha egy nevesebb egyetemet tervezel választani.


Szóval esélyed biztosan van, tényleg csak az elszántságodon múlik. Egyébként meg jó választás, szerintem nagyon érdekes és szép a matematika, ráadásul jó munkákat lehet vele fogni, pénzügyi matematika, alkalmazott matematika, stb. Ja, és programozónak is el tudsz vele menni több helyen, ha mellette esetleg tanulsz fejleszteni is.

2019. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és sok sikert!
2019. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Remélem úgy lesz.

Nem is a jelentkezőktől, hanem az ilyen tagozatosoktól vagyok lemaradva, mivel ők heti 6 órában tanulták a 4 helyett, s nyilván részletesebben is. Az ő szintjüket kéne behoznom (emelt) érettségiig, amire elvileg az emelt fakt (nem tagozatosoknak) felkészít.

Szóval még így sem vagyok reménytelen eset?

2019. jan. 6. 15:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem. Ha be akarod hozni a lemaradásodat, akkor nyilván kéne a sima matek óráid mellett is gyakorolnod, emiatt mondtam azt, hogy elszántságon múlik főleg. Most lesz hamarosan a félév vége, tehát van még egy teljes féléved és egy nyarad szeptemberig. Ez bőven elég, tekintve azt hogy a gimis anyag azért annyira nem kemény hogy ennyi idő alatt ne lehessen kényelmesen átvenni amit eddig tanultak.

Én azt csinálnám, hogy az emelt szintet oktató tanárt megkérném, hogy legyen szíves összegyűjteni azokat a témaköröket amit a tagozatosokkal mélyebben vettek, mint ti. Beosztanám minden hónapra hogy mennyi időt tudok rá szánni és melyiket mikor akarom gyakorolni. A sulid könyvtárában valószínűleg van emelt szintes példatár és tankönyv, ha nem ugyanazt használjátok. Ha jó vagy, akkor nyár végéig tudsz tanulni annyit, hogy beérd őket, vagy legalábbis elfogadható tudással menj a faktra.


Én csak középszinten érettségiztem matekból, egyetem előtti nyáron jártam magántanárhoz akivel többé-kevésbé átvettem az emelt szintes anyagot. Most még időben vagy, ezért szerintem nem is feltétlen kell tanárra költeni.


Ami még eszembe jutott: érdemes a gyakori egyszerűsítéseket és az összes eddigi azonosságot a függvénytáblából mind ismerni, mert mindig elő fognak kerülni. Illetve a függvényekkel, függvénytranszformációkkal kapcsolatos részeket rutinszerűen begyakorolni, mert erre (meglátásom szerint) épít a legjobban az emeltes anyag, mert 12. év végére már deriválni, integrálni és egyéb vicces dolgokat fogtok csinálni.

2019. jan. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!