Orvosi egyetem, illetve egészségtudományi bsc szak (pl. ápoló, szülésznő) mennyire különbözik nehézségben?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogy az anatómiát, élettant, gyógyszertant stb. a bsc-n is majdnem ugyanúgy kell tudniuk, nem? Pl a láb izmait vagy a szív működését nem lehet csak nagyjából tudni, nem? Tanultam másfél évet ápoló szakon és itt eléggé részletesen kellett tudni mindent. Gondolkozok az orvosin, hogy oda jelentkezzek,csak nem tudom hogy az menne -e. Ápoló szakon az összes nehéz tárgyam egyből meglett. Mennyivel kell többet tanulni szerintetek?

2019. jan. 8. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Csak hiszed, hogy nem lehet nagyjából tudni :)

Én szülésznőire jártam mikor bátyám orvosira. Az izmok, csontok, szervek felépítése egy dolog, de pl orvosin olyanokat is meg kell tudnod nevezni, hogy az agyban az a bizonyos 1 mm-es terület mit csinál, meg mi a különbség az ázsiai és az európai ember fülzsírja közt.

A gyógyszertan se ugyanaz, mert nagyon durván bele mennek a biokémiába. De napestig lehetne sorolni a különbséget.

Nagyon nem ugyanaz a két szak.

2019. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerősíteni tudom az előzőt, párom orvosin van, mindent nagyon részletesen kell tudniuk, itt nem elég nagyjából tudni valamit. :) Igazából ha nem vagy benne el se tudod képzelni mennyit is kell megtanulnia egy leendő orvosnak. Szóval ajánlom hogy menj el egy Medicina könyvesboltba és ott lapozz végig néhány orvostanhallgatóknak szánt szakkönyvet, azzal a tudattal hogy nekik egy 400-800 oldalas könyv egy vizsgát jelent, (persze nem az összes vizsga ilyen durva de ahogyan elnézem a páromat a legtöbb nehéz, főleg az első 3 évben), és így valamennyire átláthatod majd hogy mennyivel tudsz kevesebbet tőlük.
2019. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. ég és föld.


Csak egy kis összehasonlítás:

Anatómia ÉS élettan egészségügyiseknek: 396 oldal ( [link]

CSAK anatómia orvostanhallgatóknak: 728 oldal ( [link]

Csak élettan orvostanhallgatóknak: 746 oldal


Belgyógyászat ápolóknak: 338 oldal ( [link]

Belgyógyászat orvostanhallgatóknak: 1344 oldal ( [link] - És ez a könyv iszonyat tömör, nincs benne semmi sallang, csak vázlatosan a lényeg. A sallangos verzió 32 kötet, összesen 2390 oldal.


Gyógyszertan ápolóknak: 354 oldal

Gyógyszertan orvostanhallgatóknak: 1080 oldal.



Nagyjából az összes tárgyból hasonló a különbség.

2019. jan. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Uhh köszi szépen, így már értem :)) szóval ami nekünk nehéz tárgy és rengeteget tanulunk rá, a leendő orvosoknak az csak esti mese :D
2019. jan. 8. 20:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A 32 kötet természetesen 2 akart lenni, de az oldalszám stimmel.
2019. jan. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam :)
2019. jan. 10. 19:19
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Ha van még vkinek tapasztalata, szívesen veszem.
2019. jan. 10. 19:21
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan tpasztalatom az nincs, de ha az ápolás és betegellátás ápolói könnyen és jól megy, akkor az orvosi is menni fog, csak talán nem olyan könnyen és talán nem olyan jól...

De nem is feltétlenül kell 5-ös diploma.


A lényeg, hogy érdekeljen.

2019. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gondolkozom hogy átjelentkezem orvosira, csak ahhoz kémiából le kéne tennem egy emeltet. Bioszom már van. Tehát második félévben vagy passziváltatok és ráállok a kémia tanulásra, vagy befejezem ezt az évet ápoló szakon. Nehéz a döntés, nem tudom mit tegyek. Mivel járok jobban.
2019. jan. 21. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!