Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a Szegedi Tudományegyet...

Milyen a Szegedi Tudományegyetem Általános orvosi karán tanulni? Mennyire ajánlanátok orvostanhallgatók?

Figyelt kérdés

6 évig csak elmélet megy és aztán lehet specializálüdni? Közben semmi gyakorlati tapasztalatot nem tudtok szerezni? Rettentő nehéz, mint ahogy előadják? Sok tárgyatok van? Röviden: kérlek Titeket, meséljetek el minél több tapasztalatot vele kapcsolatban.

üdv. egy (remélhetőleg) leendő orvostanhallgató :)



2019. jan. 10. 16:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy kémiából még az a jó, hogy szerencsére a tanárok többsége tök korrekt és jóindulatú, nem kell tőlük félni, mert vizsgán sokkal nagyobb eséllyel kerülsz jófej tanárhoz, mint rosszhoz, mert utóbbiból csak 1-2 van ebben az intézetben. :) de persze rettegett tanárnál is lehet jó jegyet kapni, ha ügyes vagy.
2019. jan. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kisebb megkönnyebbülés olvasni, hogy nem lesz olyan nehéz a fizika. Nekem ez egy mumustantárgy. Sajnos 9.-ben egy gépészmérnök adta elő tanárhiány miatt, semmit sem csináltunk nála. 10.-ben egy jóval rátermettebb, szigorúbb tanárnőt kaptunk, de hála az égnek korrekt volt és rendesen megtanultuk. Most meg...egy újabb tanárnőce, aki egyetemi szinten adja elő és a korrekt szót nem ismeri. Mondanom sem kell, hogy semmit nem értünk. Ezért tartok az egyetemtől.

Na meg a kémia, ott is olyan tanárt kaptunk, aki nem tanít meg sok mindenre. Rosszul magyaráznak és a legkomplikáltabb módon adják át. Vagy csak én/mi vagyunk irtó hülyék :-D

Valamilyen szinten megnyugtattál kedves válaszoló, de még nem múltak el teljesen a félelmeim. De legalább oldódnak, mert válaszaitokból látom, mi hogyan működik nálatok. :-)

2019. jan. 23. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!