Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van egy alapszakos diplomám...

Ha van egy alapszakos diplomám és egy elkezdett alapszakom, mesteren mindkettőről szamíthat a kredit?

Figyelt kérdés
Ahova jelentkezni szeretnék, oda bizonyos kreditmennyiséget írnak elő matematika, biológia, társadalomtudomány, stb területekről, ami nekem az első képzésem alapján (amire építeném a mestert, lévén hogy abból van diplomám), nem lenne meg. Viszont ha a másik, még be nem fejezett szakon megszerzett krediteket figyelembevennék a másikkal együtt, akkor simán felvennének. Kérdés, hogy ilyet lehet-e csinálni. :D
2019. jan. 11. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A kreditet nem a képzéshez kapod, hanem a megszerzett tudásért. Tehát mindegy, hogy a másik szakot befejezted-e, ha a tárgyat megcsináltad, rendelkezel a kredittel mindörökké. Ettől még lehet nem fogadják el, mert van speciális szabály, vagy jó teljesen jó a témakör. Írj konkrétabbat, vagy keresd fel a tanulmányi osztályt, ők tudnak pontosabbat mondani arról, hogy befogadják-e, ha jelentkeznél.
2019. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Még nem kaptam tőlük választ... :/ Egészségügyi mérnök mesterre szeretnék menni, pszichológia alapszakos diplomám van, amiből kb 20 kredit jön össze a szükséges 30-ból. Elkezdtem ezért (is) egy mérnöki szakot, ahol az alapozó tárgyak és pár szabvál kiadja azt a kreditmennyiséget matematikából és egyéb mérnöki alapismeretből, ami hiányzik.
2019. jan. 11. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!