Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Glutén érzékenység miatti...

LuffyAce kérdése:

Glutén érzékenység miatti felvételi többlet pontszám?

Figyelt kérdés
Nah szóval az a kérdésem,hogy Glutén érzékeny vagyok és levan írva,hogy az súlyos testi fogyatékosság. És olvastam,hogy plusz felvételi pontok járnak a fogyatékosságra,szóval magyarán azt kérdezem,hogy a glutén érzékenységemre kaphatok plussz pontokat. Sajnos nem áll úgy a családom,h ösztöndíj nélkül tudjak iskolába járni,de elég jó tanuló vagyok5,4es és meg anélkül is látok esélyt,h felvegyenek államira de azért jól jönne az a pár plusz pont

2019. jan. 12. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem jár ilyenre pluszpont mivel ez baromira nem súlyos testi fogyatékosság.
2019. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
😂😂
2019. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hiába nevetős fej meg ilyenek,olvassatok utána most még egyszer megnéztem és úgy van bent,hogy súlyos fogyatékosság és még adó vissza térítés is jár hozzá! Szóval kérem olyan írjon aki ért is hozzá!!! [link]
2019. jan. 12. 13:55
 4/8 anonim ***** válasza:
10%

Akik erre nevető smilet nyomnak azoknak fogalmuk sincs mi ez a betegség...


Kérdező! Ezt a tanáradtól kéne megkérdezni.

2019. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Minek kéne a tanáraitól megkérdeznie, többnyire ők se tudják. Leírtam elsőre is hogy ez nem számít súlyos testi fogyatékosságnak, nem jár érte pont. Az ételallergia mégis miben befolyásolná a tanulmányaid amiért kompenzálni kéne plusz pontokkal?


Ha le tudtad googlezni milyen komoly ez a betegség nem tudtad volna beírni hogy felveteli fogyatékosság plusz pont? Első találatra ki is írta:


"Fogyatékossággal élő az a jelentkező, aki:


mozgásszervi,

érzékszervi,

beszédfogyatékos (diszfázia, diszlália, diszfónia, dadogás, hadarás, afázia, orrhangzós beszéd, dizartria, mutizmus, súlyos beszédészlelési és beszédmegértési zavar, centrális pöszeség, megkésett beszédfejlődés stb.),

pszichés fejlődési zavarral (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, diszortográfia, hiperaktivitás és figyelemzavar, magatartásszabályozási zavar stb.), vagy

autizmus spektrum zavarral küzd,

több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos."

2019. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs a lényeg lemaradt:

"Amennyiben a jelentkező nem fogyatékosságot, hanem tartós vagy krónikus betegséget (pl. cukorbetegség, szénanátha, ételallergia, lisztérzékenység, epilepszia stb.) igazol, többletpont nem adható."

2019. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem jár ezért a betegségért plusz pont.
2019. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hogy így leírtad teljesen korrekt és felfogtam,köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 12. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!