Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-VIK mérnökinfóról melyik...

BME-VIK mérnökinfóról melyik szakra lenne érdemes átmennem?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a BME-VIK-et, de sajnos nagyon nem megy, nagyon nehéz nekem, nem tudom megcsinálni. Valami olyan szakra szeretnék átmenni ahol nem kellene a 2-esért is vért izzadnom és lenne egy kis szabadidőm is a tanulás mellett. Arra gondoltam, hogy a gazdaságinfó talán jobban menne(BCE vagy BGE) vagy még esetleg valamilyen gazdasági szakot tudok elképzelni, de nem tudom melyikkel lehet a legjobban elhelyezkedni? 415 pontom van a felvételihez. Mindenképpen olyan szakot szeretnék elvégezni, ahol nem valószínű, hogy csúszok, mert nem szeretnék már annyi évet elpazarolni.

2019. jan. 13. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Sztem jó szakot néztél ki jó egyetemeken.
2019. jan. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi nem megy, a fizika rész? Mert ha a matek, hát gazdinfón is ugyanannyi van...
2019. jan. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 te gazdinfóra jársz? A programozás nem megy.
2019. jan. 14. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Üzemmérnök-informatikus esetleg? 2 évig kell bejárni az egyetemre, az utolsó 1 évet pedig már cégnél kell elvégezni. Le van csökkentve az elméleti rész, ergo könnyebb is elvégezni, mint a sima mérnökinfót.
2019. jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az üzemmérnökivel célszerű még várni egy kicsit mire valaki jelentkezik.

Nem tudjuk valóban hogy fogják fogadni a cégek. Elméletileg az informatikushiány megoldására szolgál, de csak az első 2-3 végzett évfolyam után kapunk róla egy valós képet.

2019. jan. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
BCE-re nem jutnál be államira 415 ponttal, viszont nagyon színvonalas iskola. Én PSz-re járok és imádom. Gazdinfón valóban több a matek, mint nálunk, de nem jellemző a csúszás (ennek az az egyik oka, h 450 pont körüli diákok jönnek ide, akik alapból jó tanulók).
2019. máj. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!