Bőség zavara, mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 éve érettségiztem, jelentkeztem is egyetemre, de rájöttem hogy nem nekem való volt (menjünk kedvenc tárggyal továbbtanulni, de okos ötlet), így most újrafelvételizek.

A gond az, hogy mindenből ötös voltam és minden érdekel egy bizonyos szinten. A nyelveket imádom, matek is ment, a töri is, fényképzeni, filmet forgatni is nagyon szeretek. Talán a fizika-kémia-biológia trió az, ami kevésbé fogott meg, de abból is hoztam az ötös szintet, illetve az informatika, mert ritka pocsék tanárunk volt. (De legalább tudunk szép Word dokumentumot szerkeszteni). Annyival egyszerűbb dolguk van azoknak akik jók egy-két tárgyból és egyértelmű a döntésük. :D


Szeretek fogalmazni, fordítani, problémákat logikusan levezetni, számolni, magyarázni, intézkedni, menni erre-arra, de azt is szeretném, hogy egy állandó irodám legyen később és 8-4 órás munkaidőm. És hogy elismert munkát végezzek, szeretném nagyon hasznossá és produktívvá tenni magam.


Ami szakot kigondoltam magamnak és családi biznisz is az a jog, mert ugye, az mindenhová jó és sokfelé lehet szakosodni, de igazából közgázra is szívesen mennék, valami kermarkra vagy ilyenre..de nyelvtanárként is vagy hasonló.


Ti hogy tudtatok dönteni? Én mindenre kíváncsi vagyok, legszívesebben beülnék egy csomó szak előadására :D


2019. jan. 15. 21:25
 1/2 A kérdező kommentje:
Most ahogy olvasom néhol összevissza fogalmaztam, bocsi
2019. jan. 15. 21:27
 2/2 anonim ***** válasza:

Ami talán segíthet, ha utánanézel konkrét egyetemi tanterveknek, ha még nem tetted meg. Nyelvtanárként pl lehet, hogy imádnád a pedagógiai tárgyakat, de eszedbe sem jutna, hogy mondjuk négy félévnyi fonológiát és mondattant nyomnak le a torkodon, viszont cserébe olyan szinten megtanítanak szóban és írásban is érvelni, hogy ihaj. Szintén érdemes eldöntened, hogy az elméletibb, a gyakorlatiasabb, vagy a magolósabb tananyagok érdekelnek és ahhoz mérten választani.


Én is hasonlóan jó tanuló voltam a gimnáziumban, de inkább azt az irányvonalat választottam, amit szerettem is és tehetséges is voltam benne, mint a kedvenc tárgyat, amit rajongva imádtam és hoztam az ötöst, de éreztem, hogy hiányos a tudásom ahhoz, hogy erre karriert építsek.


Nyilván rengeteg tényező befolyásolja a döntésed, de biztos vagyok benne, hogy ebből számtalanon átrágtad már magad, én erre tudtam gondolni, ami esetleg még nem fordult meg a fejedben. Sok sikert a döntésedhez és kíváncsi vagyok, hogy mit választasz :)

2019. jan. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!