ELTE vagy SZTE biológia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10.-es gimnazista vagyok, úgyhogy még van időm eldönteni a dolgokat, de jelen esetben úgy néz ki, hogy biológusnak szeretnék menni. Nagyon-nagyon szeretem Szeged légkörét,sokkal jobban szeretem, mint a várost ahol lakom, viszont abban kételkedem, vagyis azt hallottam, hogy az ELTE képzése jobb, és ha valaki biológiával akar foglalkozni, csakis oda "szabad" mennie.Ez mennyiben igaz? Miben tér el a két egyetem képzése, melyik a jobb? Nagy dilemmába estem, mivel erősen gondolkodóba ejtett Pest is, ezek után... Köszi a válaszokat!!!


2019. jan. 16. 19:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%
Szegedi képzés sokkal jobb, több csoporttársam is az eltéről jött át, mert nem tetszett ott neki az oktatás színvonala.
2019. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
49%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, én is Szegedet ajánlom, én itt tanulok. Szegeden a molekuláris biológia, és a sejtbiológia az, ami leginkább átszövi a tantervetbsc-n, ill. ami a leghangsúlyosabb, legkomlyabban számonkért. ELTE-n elvileg anatómia(állat), és talán még az élettan ami a leghangsúlyosabb(mondjuk az élettan nálunk is kemény).
2019. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
20%

Amint az első hozzászólásból is láthatod,

- szeged tényleg gyengébb

- az eltéről kibukott diákok oda mennek át

- ez a szegedieket nem különösképpen zavarja.

2019. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%
Nem buktak ki az eltés ismerőseim, nem volt szinte semennyi gyakorlatuk, ami valjuk be, elég gáz egy olyan szakon, ahol kutatókat képeznek ki. De gondolom sérti az egód, hogy nem mindenki szerint az elte a legjobb. De ez tény, hogy a biológia városa Szeged, nem véletlen van ott az SZBK, Gabonakutató, Bay Zoltán intézet, SOLVO és maga a biológia tanszékcsoport, ahol elég sok kutatási lehetőség van.
2019. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:) Ha még valamelyikőtök itt van, elmondanátok, hogy miből csináltátok a második érettségit a felvételihez, és milyen szinten?
2019. jan. 17. 18:25
 6/27 anonim ***** válasza:
42%
Volt emelt bioszon és emelt kémiám is (mindkettő nagyon jó eredménnyel,és igen mindkettőből vizsgáztam, mert mindkettőt szerettem, emelt óraszámba tanultam és mindkettőből versenyeztem, és sajnáltam volna kidobni a
2019. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
42%

*tudást az ablakon


Második voltam

2019. jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én bioszt és infót dupláztam. Igazából biosz szakon az a lényeg, hogy tényleg tanulj, én az elején nem tettem és elég sokat is vesztettem vele. Kell még azért kémia is, de nem olyan szinten azért, mint a gyógyzerészetin. Sok mellék tantárgy is van, amiket csak be kell magolni pl. állat- és növényrendszertan stb.
2019. jan. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
16%
Én most vagyok 2. éves bioszos, de csak az ELTE-re jártam (járok), így csak arról tudok nyilatkozni. Szerintem mindkét féltől nagyon nagyképű kijelenteni, hogy az övé a jobb. Ez vonatkozik az irreálisan felpontozott első két válaszra is. Molekuláris biológiában valóban nagyon erős az SZTE, de mondjuk ökológiában és evolúcióbiológiában meg az ELTE-n vannak nagy koponyák. Egyébként meg ez nem egy verseny, szóval arra jelentkezz, amelyik szimpatikusabb. Még egy intézettől sem lehet elvárni, hogy mindenben kiemelkedő legyen. Szegeden a orvosbiológiai, molekuláris biológia stb. kutatások nagyon magas színvonalúak, Pesten meg pl. a már említett elméleti szakirányok, kiemelkedő az etológia is.
2019. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó: kik a nagy koponyák evolúcióbiológiából? Tudsz jó könyvet ajánlani?
2019. jan. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!