Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát választhatnék...

Milyen szakmát választhatnék ha energetikus szerettem volna lenni de technikai okokból ez már nem valósulhat meg? Milyen OKJ szakmák vannak amivel hasonló feladatot lehet betölteni mint amit energetikus pályán végezhettem volna?

Figyelt kérdés
Érdekel az energetika, a fűtésrendszerek, hűtésrendszerek működtetése, érdekel az elektromosság komplexen, nagy energetikai rendszerek működtetése, energiatakarékosság, energiatermelés. Sajnos bizonyos okokból energetikus (egyetemi szintű) már nem lesz belőlem, a kérdés, hogy miként tudnék mégis hasonló területen elhelyezkedni? Milyen végzettséggel tölthetnék be hasonló munkakört?

2019. jan. 20. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Klímaszerelő, központi fűtés szerelő.
2019. jan. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az üzemeltetési oldala az energetikának jobban érdekelne mint a csőszerelés meg a létrára mászás. Jó vagyok matekból, és nagyüzemi környezet is tetszik. Az energetika felhasználása főleg.
2019. jan. 20. 13:41
 3/6 Vodafonelive ***** válasza:

Ezt a héten rakták ki az oldalra a FOSZK-ot, január végén/február elején fogsz tudni jelentkezni a felvi.hu-n.

[link]


Esetleg épületgépész technikusi OKJ, ami általában 2 éves, de azzal sem lehet annyira megváltani a világot, ezért is volt pár szaktársam akik technikusi után megcsinálták a gépészmérnöki bsc-t.

2019. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Huh ez de jó volna, kár, hogy Miskolc mellől vagyok. :(
2019. jan. 21. 18:06
 5/6 Vodafonelive ***** válasza:
100%

FOSZK-os ként is kaphatsz Pécsett kollégiumot, ilyen távolságra elég esélyes, hogy meg is adják.

Ha meg egyetemi szint nem jöhet szóba megsúgom, hogy Bp, Pécs, Debrecenben van gépészmérnök-épületgépész szakirányos gépész képzés. Energetika szakirány meg Gödöllőn van gépészmérnökin, viszont az kevésbé annyira piacképes, mint egy épületes. Hiába csinálhatja ugyan azt a munkát, jogosultságot nem fog kapni a kamaránál.

2019. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Azzal, hogy nem leszel (ha nagyon szeretnél még lehetsz, nyilván) energetikus, nem sokat veszítettél. Az energetikus egy mai cégnél mást sem csinál, csak b*ssz* az excelt naphosszat és havi/negyedéves riportokat csinál. Mint írtad, az üzemeltetés érdekel, tehát semmiről nem maradtál le.


Az találd ki, hogy a kalorikus, vagy a villanyos oldala érdekel jobban.


Villanyos oldalhoz fog kelleni egy villanyszerelői papír, innen lehet továbbmenni a ráépülő képzésekre, melyek kellenek az erőműves állásokhoz. Mivel manapság munkaerőhiány van, megszaporodtak azok az álláshirdetések, amikben elég a villanyszerelői papír, a ráépülők csak az "előny" résznél vannak. Ugyanez igaz a kalorikus ágra is.


Kalorikus oldal: itt nulláról kazánkezelői papírral (2-12 t/ó) tudsz kezdeni, 2 év üzemeltetés után mehetsz kazángépészire. A 2 évnek mindenképp el kell telnie a 2 papír megszerzése közt, hiába üzemeltettél már előtte. Egy kazángépész papírral már nagyon könnyű elhelyezkedni. A munkaerőhiányos megállapítás itt is működik.


Van még az erőművi kazángépész (vagy simán erőművi gépész, folyamatosan variálják, most nem tudom épp melyik) képzés, ezt meg lehet szerezni egyből, csak épp halandóknak ez a képzés nem elérhető, ugyanis hosszú évek óta csak az energetikai cégek indítják a saját dolgozóiknak. Tehát az oktáv és társainál ne is keresd, nem indítja senki. Ezzel és egy turbinagépészi képzéssel, és üzemeltetési gyakorlattal pedig mehetsz blokkgépésznek. Az már elég magas szintű munkakör.


Energiatakarékossághoz: egy erőműben a segédrendszerek megfelelő működtetésével (a "régiek" szinte mindig szarnak rá) lehet csökkenteni az önfogyasztást, tehát ez a vágyad is kiélhető lesz.


Nagyon nem Miskolc, de itt van 3 állásajánlat, mindegyikhez elég az érettségi:


[link]


[link]


[link]



Remélem tudtam segíteni.

2019. márc. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!