Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinfó vagy vegyészmérnök?

Mérnökinfó vagy vegyészmérnök?

Figyelt kérdés
Mindkettőhöz húz a szívem, de sajnos nem tudok dönteni. Tudtok írni érveket valamelyik mellett, vagy valamelyiket ajánlani? Én már nem vagyok benne biztos, hogy melyiket válasszam.

2019. jan. 25. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nos , ha zseni vagy semmi gond.

Elmész mérnökinformatika bsc-re, a szabválokat felveszed a vegyészszak tárgyaiból + amennyi belefér félévente +1 vegyész tárgy. Aztán irány a vegyészmérnök MSC. Előtte kell még 1 félév, hogy megcsináld a hiányzó tárgyakat.

Sok tanulással kis szerencsével lesz mérnökinfo BSC ( ebből az is elég), + vegyészmérnök MSC 12 vélév alatt.


A vegyipari folyamatirányításban van pénz.

2019. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
40%
szia BME Budapesti Műszaki Egyetem vegyészmérnöki kar.
2019. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem mérnökinfó
2019. jan. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én vegyészmérnökiről jöttem át mérnökinfóra (mindkettő BME), ez a szak jobban tetszik és jobban is megy. Kevesebb a szárazabb elmélet, többet számít az, hogy valaki mennyire látja a dolgokban a logikát. A vegyészmérnökit annak ajánlom, aki könnyen jegyez meg apró információkat és emlékszik is később ezekre. Ha ez valakinek nem megy (pl. nekem), annak egy szenvedés lesz az egész. Egyébként nem rossz szak, elhelyezkedni is jól el lehet vele. Ez nyilván az infóra is igaz. Szóval ha valakinek jó a logikája, de kicsit nehezebben tanul, annak szerintem jobb választás a mérnökinfó. Itt viszont szükséges, hogy viszonylag gyorsan átlássa az ember a dolgokat és képes legyen az önálló tanulásra/utánajárásra.
2019. jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!