Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudok tanulni! Hogy tud...

Nem tudok tanulni! Hogy tud egy rossz tanuló gyökeres változásokon átmenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok a helyzet az, hogy most vagyok elsős a gimiben, és nem igazán megy eddig a tanulás. Tulajdonképpen általános iskolában is hármas tanuló voltam végig (a felvételi tesztem sikerült csak jól)


Viszont idén kettes és hármas vagyok mindenből. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy ki hogy tud tanulni hatékonyan, és hogy megtudnék-e változni még?


Mert ugyanis egyetemre szeretnék menni, de ha ilyen rossz a hozzáállásom, akkor meg sem érdemes próbálni?


Hogy tudnék ötös szintet elérni, ha egyszerűen képtelen vagyok tanulni többet?



2019. jan. 27. 01:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy képtelen vagy tanulni? Lusta vagy? Ha igen, akkor tényleg ne várj jobb jegyet. Mindent meg lehet tanulni a minimális szinttől eggyel jobban, csak kitartás és koncentráció szükséges.
2019. jan. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az volt a módszerem a gimiben, hogy először azokat a tantárgyakat tanultam meg másnapra, amelyek könnyen mentek, és azokra, amelyek nehezebben mentek, több időt tudtam fordítani, nem idegesített, hogy még hátra van ez meg ez a tantárgy, már csak egy vagy két tantárgyra kellett fókuszálnom. Azonkívül a fontos dolgokat ceruzával aláhúztam, és amikor másodszor, harmadszor olvastam el a feladott leckét, akkor már csak az aláhúzottakat olvastam el, még kb. 3x, 4x. Így belement valahogy a fejembe. Persze nem mentem főiskolára, egyetemre, mert ahhoz jobb fejűnek kellett volna lennem, ápoló vagyok, és meg vagyok elégedve a sorsommal.
2019. jan. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
folytatás: viszont az érettségit fontosnak tartottam, függetlenül attól, hogy továbbtanulok-e vagy sem, mert a műveltséget fontosnak találom.
2019. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt:

[link]

2019. jan. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Bocs, az előzőt nem ide akartam írni.
2019. jan. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!