Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyen? Kezdjek el egy új...

Mi legyen? Kezdjek el egy új képzést?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni. 24 éves leszek nyáron, van egy OKJ-m, most kezdtem el egy másodikat 2 hete.

Betudtam csatlakozni egy tavaly szeptemberben indult informatika OKJ-ra, megkaptam az anyagot amiből február végén kell tennem egy vizsgát, ha nem sikerül akkor nem folytathatom tovább. Közben haladunk az anyaggal, de az egesz dolog ráépül az eddigi vett dolgokra, egyébként hálózatok elmélet/gyakorlatról van szó, ciscot tanulunk most, vagyis a többiek, én csak ülök, mert semmit nem értek az egészből. Inkább a programozás/webfejlesztés érdekel, ezt is tanulunk , de mellette van hálózat is. Próbálom tanulni itthon, de egyszerűen így nem fogadja be az agyam az információkat, jövőheten számonkérés, gyakorlatból, halvány lila gőzöm nincs az egészről, ahogy a többi újnak sem(5 en kezdtünk így). Nem tudom így van e értelme folytatni, hogy van 4 hónap lemaradásom. Egyébként 10 en vagyunk átlagban az osztályba, 38an kezdték, de kiiratkoztak sokan.

Annyiból jó, hogy így nem kellett szeptemberig várnom, és nyertem majdnem fél évet a sulival. De van értelme úgy, hogy fogalmam sincs mi zajlik az órán? Oké, meglehet tanulni az eddig vett dolgokat, de munka mellett nincs annyi időm, hogy egy ilyen lemaradást behozzak, ráadásul az órai anyagokat sem értem így.

Van értelme folytatni vagy inkább várjak, és szeptembertől kezdjek egy új iskolában/képzésen?

Egyébként ez az iskola tavaly indított először képzéseket, így még teljesen kiforratlan az egész dolog.


2019. jan. 30. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Így nincs értelme. Nem biztos, hogy szeptemberig várnod kell, szokott indulni februárban is, meg néhány iskolában máskor is, bár ez utóbbi már általában esti vagy levelező és fizetős. Inkább várj szeptemberig.
2019. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Estire járok most is, az nem gond, ha fizetős az sem baj annyira, bár nyilván jobb ha ingyenes.
2019. jan. 30. 10:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt tudom ajánlani. Én is ezt végeztem el és most Java fejlesztőként dolgozok. Egy rendszergazdával párosítva nagyon ütős.

[link]

2019. jan. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi megnézem majd.
2019. jan. 30. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!