Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen informatikai képzést...

Milyen informatikai képzést kezdjek el?

Figyelt kérdés

Már szereztem egy alapszakos gazdasági diplomát, és sikerült is elhelyezkednem bizonyos típusú munkakörökben, azonban mégsem vagyok igazán elégedett a munkaerőpiaci helyzetemmel. Éppen ezért erősen gondolkodom azon, hogy újabb szakmát tanuljak. Figyelve a jelenlegi trendeket azt tervezem, hogy elvégzek valamilyen legfeljebb 2 éves informatikai/programozói/alkalmazásfejlesztői képzést.

Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek, ezen területen melyik az az ismeret anyag ami a legkeretesebb, és a legpiacképesebb jelenleg a munkaerőpiacon?

Például sokat hallok a java programozó képzésekről. Ebbe érdemes lehet belekezdeni? Elsősorban Szegeden keresnék jó képzőhelyet, de ha megérné, akkor Budapest is szóba jöhetne.



2016. okt. 11. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Az OKJ képzések nem sokat érnek. Informatikai téren sokkal többet jelent a gyakorlati tudás, mint a papír. Gyakorlati tudást pedig önképzéssel és szorgalommal tudsz szerezni, a magyar oktatási rendszer IT területen a béka feneke alatt van sajnos. Szóval szerintem jobban jársz, ha autodidakta módon veted bele magad.

Ha viszont papír kell, akkor nézd meg, hogy a jelenlegi diplomád megfelelő alap-e, hogy egy Gazdinfó mesterképzést megcsinálj. Ha igen, azzal éred a legtöbbet a legrövidebb idő alatt.

2016. okt. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"a magyar oktatási rendszer IT területen a béka feneke alatt van sajnos."


Ezt én nem mondanám. Kifejezetten jó hírük van a magyar IT-seknek.


"Szóval szerintem jobban jársz, ha autodidakta módon veted bele magad."


Mit ér majd vele? Azt sem fogja tudni, mit kell tanulnia.

2016. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ezt én nem mondanám. Kifejezetten jó hírük van a magyar IT-seknek."

Jó hírünk van, de nem az egyetemek miatt, hanem mert aki magyar ként IT területre megy külföldre dolgozni, általában megfelelő gyakorlattal rendelkezik és lelkiismeretesen dolgozik.

2016. okt. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

" Lista: magyar programozók a világ legjobbjai között!

Offmedia 2016.09.09. 22:22

Egy nemrég közzétett felmérés szerint ha lenne programozók olimpiája, akkor Magyarország benne lenne a TOP 5-ben."


[link]

2016. okt. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: A cikk végén azt írja, sokakat meglepett, hogy India nem volt a top10 között. Röhögnöm kell. Indiában rengeteg programozó van és sz***ért h**gyért dolgoznak, de se nem alaposak, se nem profik.

Engem inkább az lepett meg, hogy a ruszkik csak a másodikak lettek.

2016. okt. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, indiában rengeteg programozó van, hiszen több mint egymilliárd ember lakja. Ebből értelemszerűen sok, sőt, rengeteg a rossz, de itt a jókat vizsgálták, nem a rosszakat. Ha igazad lenne, akkor én pl. azt a szót(nevet) nem ismerném, hogy Gupta.
2016. okt. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!