Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építőmérnökire kell emelt...

LakatosLeonidasz kérdése:

Építőmérnökire kell emelt szintű erettsegi?

Figyelt kérdés
Nem találtam semmit,csak az epiteszmernokrol.Lehet en vagyok a béna,valaki tudna segiteni? Koszonom!

2019. febr. 5. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Idén nem kell, a két beszámolt tantárgy a matek és egy kémia/biosz/infó/fizika. (Jövőre már kelleni fog. És ne keverd össze az építészmérnökkel.)


Viszont úgy hallottam, egy építőmérnök nehezebben talál magának jól fizető állást, ennek nézz utána, esetleg kérdezz szakmabelieket, én laikus vagyok.

2019. febr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a gyors választ!
2019. febr. 5. 21:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem tettem. Lehet előnyösebb lett volna, de nem volt rá lehetőségem. A matekot ajánlom, vagy második lehetőségnek a fizikát. Sokat fog segíteni az első 1-2 félévben!
2019. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell, mert a szuper kilátások miatt évről évre csökken a jelentkezők száma. Kevesebb jelentkezővel meg ponthatárt nem emelnek.
2019. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat!
2019. febr. 8. 21:00
 6/6 anonim válasza:
2020-tól számítva kötelező lesz egy emelt. Javasolt tárgyak a matek vagy/és fizika. Az egyikből mindenképp emelt kell, de a másiknak is meg kell lennie közép szinten. Na meg egy középfokú nyelvvizsga is kell a felvételhez. (Én építészmérnök szeretnék lenni, onann tudom)
2019. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!