Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen végzettséggel tölthetné...

Milyen végzettséggel tölthetnék be áramszolgáltatónál vagy erőműben művezető vagy hasonló vezető, de nem mérnök pozíciót? Nem 50, csak pár de hasznos év gyakorlatra gondolok, szerzett tudás alapúra.

Figyelt kérdés

#áram #művezető #villamos szakma
2019. febr. 6. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ipari kisvezető az a technikus.

Igen ám, csak már 1962-ben (!) elkezdték átalakítani a képzést, mondván, hogy a XX. században nagyobb szaktudás kell ezen a szinten. Ebből a gondolatból lettek a felsőfokú technikumok, majd azokat alakították át főiskolákká. Innen kezdve volt az, hogy az idős középfokú végzettségű vezetőket nem kényszerítették továbbtanulni, de az álláshirdetések már főiskoláról szóltak.

Hát hogy miért van még technikusképzés, arra egyszerű a válasz, semmilyen koncepciót nem tudtunk jól végrehajtani.


Szóval szerintem ma már erre igen kicsi az esély.


A jó technikusképzés az persze elég lenne erre a szintre, mert a jó technikus legfeljebb az elméleti hátteret nem ismeri olyan jól (általános példa, a mérnök megtanulja a felsőbb matematikával a levezetést, amit számítógéppel realizál, a technikus ultimátumszerűen olvassa a könyvében, hogy a közelítő képlet 0,13*K*p - és a két eredmény között a második tizedesben van némi eltérés), de egyrészt ma nincs ilyen, másrészt meg ezt a tényt rajtam kívül nem ismerte fel senki.

2019. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó. Akkor hová jelentkezzek, milyen képzésre? Ami nem főiskola és nem egyetem? (2 gyermek, két állás mellett elég nehéz szerintem ma tanulni mégis rávisz a kényszer, hogy előrébb jussak!)
2019. febr. 7. 16:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Remélem, rosszul érzem a stílusból, hogy hirtelen a helyzeted az én hibám lett.

Egyébként pontosan tudom, milyen két gyermek és munka mellett egy felsőoktatási intézményt végigjárni, mivel én és a párom is levelezőn végeztünk.


Én már megadtam a választ arra is, ha nem akarsz belebonyolódni jobban, technikusi képesítést szerezz. Ha megvan, akkor műveld magad szakmailag, kelts jó benyomást a főnökeidben, és végezd el az összes okj képzést, aminél a bemeneti követelmény erősáramú középfok (is). Hálózatkezelő, berendezéskezelő, mérésvezető, érintésvédelmi, villámvédelmi felülvizsgáló, esetleg FAM, stb. Így a kis esélyt valamennyire megnöveled.

2019. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!