Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok a Bge nemzetközi...

Tudnátok a Bge nemzetközi gazdálkodás szakról, az egyetemrol és a kollégiumról véleményt mondani?

Figyelt kérdés
Most febr 15ig kell leadni egyetemre a jelentkezést és én erre a szakra gondoltam. Van e olyan aki ide jár (vagy ismerose) és tudna véleményt mondani? A kollégium is érdekelne😳

2019. febr. 9. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó a képzés, bár 1. fél-1 évben a sok alapozó tárgy picit kedvszegő. De ha itt végzel, biztos lesz munkád. Ajánlatos már a képzés 2. felétől (2. év közepe-3. év eleje) diákszövetkezetek által meghírsetett gyakornoki dolgokra pályázni, mert 7. félévben szakmai gyakorlat kell teljeseíteni majd, amire, ha addig nem találsz, minimum a 6. szemeszter elején el kell kezdeni jelentkezni, hogy emiatt nehogy halassz.

2 szaknyelvvizsga kell egyébként a diplomához (az egyik 1 felsőfokúval kiváltható). A szaknyelvet szerintem jól tanítják, viszont az az egész szakra jellemző, hogy nem túl gyakorlatias és sok felesleges dolgot kérnek számon.

Ha érdekel ez a terület, és ilyen beállítottságú vagy, akkor nem jársz rosszul. Unokatesóm is itt végzett, ő most ilyen 400-on felül keres, szóval... :)

A koliból személyes tapasztalatom is van. Szerintem egész jó. Kultúrált közösségi élet van, aminek ha akarsz, része lehetsz, ha meg nem, akkor békén hagynak. Szintenként van fürdő és mosdó, meg konyha. A fürdő 3 kabinos, de abszolút elviselhető. Én a 4. szinten voltam, és sose volt tumultus. Azt nem tudom, a többi szinten hogy működött ez, mert mivel a szintünk fiú-mentes volt, mind a 2 mosdót kihasználhattuk :D Össz.4 emelet van, földszinttel együtt 5. A szobák kétágyasak - van bennük íróasztal, beépített szekrény, hűtő és vizesblokk, viszont elég pici 2 személynek és lehetne modernebb is. Pl. a Debreceni Egyetem Kossuth kolijához képest (barátom tanul ott) ez kisebb is és régibb is, de jó állapotú. A szemetet egyébként minden reggel elviszik és persze takarítanak is. A konyha jó állapotú, lehet sütni-főzni, van mikró is és több ember is elfér egyszerre, jó közösségi hely.

2019. febr. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat😉
2019. febr. 11. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!