Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinuson érdemes angolul...

Corvinuson érdemes angolul tanulni 1-1 szakot? Milyen szintű nyelvoktatás van ott?

Figyelt kérdés
Nemzetközi gazdálkodást szeretnék tanulni, amit hasznos lenne angolul, viszont nem tudom, hogy érdemes-e angolra mennem.

2019. jan. 28. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem éri meg azt a kb. 340 ezret, amit fizetni kell érte.
2019. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

Ha államira jelentkezel, akkor félévente 170 rongy az idegennyelvi hozzájárulás, ami havonta kb. 27 ezer - ha ezt neked kell kifizetned, jelzem, hogy csak plazmaadásból megvan, érdemi munka nélkül.

Ha a kettős diplomás kézpésre gondolsz, ott a fizetős 700.000, az állami pedig 350.000 körül van félévente, de cserébe két diplomát kaphatsz. (4 félév itt, 4 félév ott.)

Én az elsőről lebeszélnélek, a második viszont életed nagy kalandja lehet, ha lenne miből finanszíroznod.

Én magyarul tanulom a szakot, és az angolosokkal konkrétan 0 közös óránk van. Ők egy 30 fős csoport, minden órájuk együtt van, így másokkal nem is nagyon hozza össze őket a sors.

2019. jan. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem NEM éri meg a pénzt.


Nézted az ELTE-n a nemzetközi gazdálkodás szakot? Ott nem kell külön nyelvi hozzájárulást fizetni, és ha csak költségtérítésesre vesznek fel, akkor sincs nyelvi hozzájárulás ÉS ha jól tanulsz és van nyelvvizsgád, akkor kapsz ösztöndíjat a tandíj kifizetésére ami most nem jut eszembe pontosan mennyi, de kb 130ezerre hozza le a képzés árát félévente.

2019. febr. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!