Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tanulmányokat kell...

Milyen tanulmányokat kell elvégezni ahhoz hogy vállalkozást hozzak létre?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy nem kell hozzá más csak pénz. Én úgy gondolom nem árt ha az ember tudja mit csinál. Persze ez biztos függ attól milyen a vállalkozás de milyen iskolát kell elvégezni? Vagy ha nincsen iskolád hozzá hogyan kezdhetünk bele? Minden ötletet elolvasok. Köszi előre is aki segít! :)
2019. febr. 12. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért elég fontos lenne tudni, hogy mondjuk arra gondolsz, ha valaki állatorvosként vállalkozó, vagy ha az illető egy italgyártó Kft.-ben vállalkozik...


Néhány példa:


- Ha magánnyomozó szeretnél lenni, egyéni vállalkozásban megteheted, ha van magánnyomozói igazolványod, vagy a rendőrség ad erről igazolást.

- Autósiskolában lehetsz oktató, ha van közúti járművezetői szakoktatói engedélyed és érvényes közúti járművezetői szakoktatói igazolványod.

- Egyéni vállalkozó könyvelő lehetsz, ha regisztrált mérlegképes könyvelő vagy, tehát OKJ képzéssel, vagy pénzügyi diplomával rendelkezel.

- Kisbolt nyitásához minimum eladó képesítéssel kell rendelkezned, vagy lehetsz boltvezető vagy kereskedő.


A legtöbb végzettséghez kötött egyéni vállalkozói tevékenység azonban végezhető úgy is, ha a vállalkozó alkalmaz egy olyan munkavállalót, aki rendelkezik az adott képesítéssel. Ennek a kötelezettségnek folyamatosan eleget kell tenni. Tehát magának a vállalkozónak pl. nem kell festőnek lennie, de egy szobafestőt mindenképp alkalmaznia kell.


Aztán persze ott van a Bt., a Kft., egyszemélyes Kft., de szerintem Te inkább a e.v.-ra vagy kíváncsi. Többet tudnánk segíteni, ha konkrétumot mondanál.

2019. febr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogyha valaki nyit egy kávézót. Vagy akár egy magán pszihológiát.
2019. febr. 13. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!