Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Feljelenthetem az egyetemet,...

Feljelenthetem az egyetemet, amiért átvertek? Hogyan deríthetném ki, hogy mi történt?

Figyelt kérdés
Nem tájékoztattak megfelelően a képzésről, amire jelentkeztem és fel is vettek, sőt egyenesen átvertek, azzal hitegettek, hogy ezzel a diplomával majd el lehet helyezkedni, de kiderült, hogy ezt sehol nem ismerik és semmire nem jó, közben pedig a képzést is bezárták...az egyetlen céljuk az volt ezzel, hogy maguknak szerezzenek hallgatókat a tanszékre, akiket aztán majd ott tartanak PhD képzésre vagy tanszéki munkára, mivel más lehetőségük szerencsétleneknek úgysem lesz ezzel az MSc diplomával, főleg hogy az alapképzésünk is egy szar és azért mentünk tovább más irányba Msc-re, hogy javítsunk a helyzeten.
2019. febr. 13. 09:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Melyik szak ez?
2019. febr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
2019. febr. 13. 09:45
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges feljelenteni. Úgyis megmagyarázzák, hogy ez hasznos és piacképes tudást ad :(
2019. febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De akkor most mégis mit csináljak ezzel?
2019. febr. 13. 10:08
 5/16 anonim ***** válasza:
Semmit. Tanulsz mást. Egy szabadbölcsész szakkal se lehet mit kezdeni. Neked kellett volna időben otthagyni, ha nem tetszik.
2019. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát azért szerintem a szabad bölcsésszel is többre lehet menni, mint ezzel. Ez tényleg olyan mintha diplomám se lenne.
2019. febr. 13. 10:23
 7/16 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben már nem tudsz mit csinálni. Keresel egy piacképes szakot.
2019. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Persze, de valahol már akkor is dolgoznom kellene, ezzel meg totálisan meglőttem magam.
2019. febr. 13. 10:47
 9/16 anonim ***** válasza:

Az egyetem egy nagy üzlet és mindent megtesznek azért, hogy úgymond eladhassák a szakokat amiket kínálnak minél több embernek. Feltételezem azért reklámozták annyira jónak és hasznosnak ezt a mesterképzést, mert náluk már nem volt ez a szak népszerű, és valamit tenni kellett, hogy többen jelentkezzenek.


Az egyetem a szakokról csak pozitívan nyilatkozik, negatívat nem fog mondani egyértelműen. (Egyébként igazuk van, mert még a legbüfésebb szak is jobb mint a semmi.)

Nem az egyetem hibája, mert valamit csak a pozitív oldaláról mutattak be, ez a biznisz.

A diáknak/hallgatónak lett volna a dolga, hogy rendesen utánanézzen a szaknak, hogy mennyire érdemes és milyen lehetőségei lesznek az elvégezte után. Bocsi, de nálam ez a minimum, hogy nagyon alaposan utánajárok a kiszemelt mesterképzésemnek, hogy mégis mennyire éri meg és milyen lehetőségeket ad pluszba...

2019. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs ezzel. Adj le egy papírt, hogy másik szakra átjelentkezel és csinálod azt. Ennyi.
2019. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!