Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi átjelentkezés?...

Egyetemi átjelentkezés? Nagyon fontos! Aki tudja kérem segítsen!

Figyelt kérdés

Üdv!


Teljesen összezavartak már ezzel és nem tudom mi igaz, mi nem. Következő a helyzetem:


Eddig 1. félévet húztam le a szakon. És eldöntöttem, hogy szeptembertől átmennék másik egyetem, másik szakára - már beadtam a jelentkezésem - viszont nem passzíváltam itt a 2. félévet.


Na most: ez a visszafizetés hogyan is van most? Mert több oldalon azt olvastam, hogy abban az esetben NEM kell visszafizetni a második félévet, ha utána 1 éven belül folytatom máshol egyetemi tanulmányaim. Én esetemben ugye szeptembertől úgyis mennék át máshova önköltségesre.


Szóval: ki kell- e fizetni ebben az esetben a MÁSODIK félévet, ha nem akarom azt passzíválni?


Nagyon örülék, ha valaki tudna ebben segíteni!



2019. febr. 19. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kifizetni, ha egy éven belül felvesznek. Tehat ha felvesznek az új helyre akkor nem kell fizetned semmit. Va nem vesznek fel de ennek ellenére nem fejezed be ezt, akkor kell.
2019. febr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Uh köszi, akkor mégis csak én tudom/olvastam jól :D


Az a problémám, hogy a tárgyaim leadását nem engedélyezi jelenleg a neptun, mert így meg feleslegesen vagyok listán. Vagy ez ebből a szempontból lényegtelen?

2019. febr. 19. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tuti feladod iratkozz ki most. Akkor minden törlődik, nem megy kárba egy állami félév és ha mégse vesznek fel, nem kell fizetni, mert csak egy félévet teljesítettél.
2019. febr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a baj diák miatt nem mondom csak fel még.. (munka, bérlet, messze lakom..)

Felvenni felvennének, mert önköltségesre mennék (:

2019. febr. 19. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!