Ti mit választanátok?

Figyelt kérdés

Adott két lehetőség: szüleim nagyon szeretnék, hogy orvos legyek. Megpróbálkoztam a dologgal, nagyon nem fekszik. Nem szeretnék egészségügyben dolgozni. De nagyon jól kereshetnék.

Amit nagyon szeretnék elkezdeni, az a gyógypedagógia. Viszont abból a büdös életben nem fogok megélni.

Ti mit csinálnátok? Visszamennétek, és tanulnátok valami olyat, amiről tudjátok, hogy sohasem fogjátok szeretni, vagy elvégeznétek azt, amit szeretnétek azzal a tudattal, hogy kínkeservesen, x mellékállással fogtok csak megélni belőle?

És itt arról is szó van, hogy sokkal szívesebben tanulnék mondjuk jelnyelvet, mint biokémiát. Oké, a bikémet is megtanultam, ha kellett, de én szeretek tanulni. És nem úgy akarok x évig a padban ülni, hogy utálom, amit tanulok.

Nektek ez mennyire fontos?



2019. febr. 21. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Azt tanuld amit szeretsz. Aztán majd dolgozol valami mást és mellette fizetés kiegészítésnek csinálhatod.
2019. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jól meg lehet élni a gyógy pedagógiából van rá kereslet.
2019. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy gyógypedagógusként nem lehet megélni?


"Úgy alakult, hogy sok gyógypedagógus és gyógytornász is volt nálam az elmúlt hónapokban. Két típusuk volt: az alkalmazott 90-130 ezer forintért, napi 8-12 óra munkával, akik olyan cégeknél dolgoznak, ahol elkérnek 5-6 ezer forintot óránként a szülőktől.


A másik típus saját maga kérte el ezt az 5-6 ezer forintot óránként és napi hat-hét óra munkával keresett 6-700 ezer forintot, ami adók és költségek után is félmillió forint volt."


[link]


Rengeteg lehetőség van az életben, hajrá.

2019. febr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Feletsd el az orvosit, oda csak olyanok valók akiknek ez minden álmuk, soha nem fogod tudni elvégezni ha nem akarod. Teljesen mindegy, hogy a szüleid mit akarnak, nem ők fognak egyetemre menni. Gondolom 18 körül vagy, úgyhogy teljesen mindegy, hogy a szüleid mit akarnak.
2019. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt választanám, amit el tudok képzelni, hogy teljes odaadással, hivatásszerűen, kiégéstől mentesen tudok végezni sok-sok éven (évtizeden) keresztül.

Igaza van annak, aki azt mondja,hogy ha te nem akarsz orvosira menni, kényszerből nem is fogsz. Lehet,hogy már bejutni sem, de elvégezni biztosan nem. Olyan szintű elhivatottság kell, és még amellett is sokak kihullanak.

Ha te viszont gyógypedagógus szeretnél lenni, válaszd azt, ez a te életed. Amúgy azzal is kereshetsz jól, vannak olyan szakirányok, amelyek ezt lehetővé teszik (egy logopédus otthon is taníthat).

2019. febr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem is attól félek, hogy magát az egyetemet nem tudnám elvégezni, hanem attól, hogy nem lennék jó szakember. :(

Dolgoztam egészségügyben. Nem azt mondom, hogy rossz volt, de nem tudnám elképzelni, hogy egész életemben azt csináljam. És egy idő után tuti én is kiégnék, és tök bunkó lennék a betegekkel.

Amúgy 19 vagyok. Szeptemberben szeretnék váltani.

A logopédiának utána nézek, köszi! :)

2019. febr. 21. 17:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az érzéseire hagyatkozzon az ember. Ha nem szeretnél orvos lenni, nehogy az legyél, láttunk éppen elég sok olyan orvost, aki a háta közepére kívánja a betegeket. Legyél gyógypedagógus, és az legyen a legutolsó szempont, hogy mennyit fogsz keresni!!!
2019. febr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!