Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ebben az esetben írhat új...

Ebben az esetben írhat új érettségit?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy valaki fizikusnak készült, és fizikából írt emelt szintű érettségit, de ezután rájön, hogy ő orvos akar lenni, amihez emelt biológia és kémia érettségi szükséges. Ebben az esetben mi lehet? Írhat új érettségit?

2019. febr. 25. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, simán jelentkezhet bárki érettségire, akinek már van, csak annyi, hogy fizetni kell érte.
2019. febr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy emelt érettségi ára 37ezer forint egy középszintűé 21-22ezer. Én bementem oda, ahol érettségiztem tavaly és mondtam, hogy szeretnék jelentkezni. Tudták ki vagyok, és tudtam, hogyan állnak ehhez. De nem minden iskolában nézik jó szemmel, ha oda tolakodsz így valahogy másképpen is lehet, de azt nem tudom, hogyan. :( sry
2019. febr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, persze. Annyiszor érettségizel és abból a tárgyból amiből akarsz.


Bemész a megyei kormányhivatalba, ott kell jelentkezni érettségire. Ott kifizeted, aztán majd áprilisban kapsz egy levelet, hogy melyik iskolába kell menned éretségizni. A jelentkezési határidő az érettségire február 15 között lenni.

2019. febr. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

(Amúgy rossz a példa, mert orvosira elfogadják az emelt fizikát is, csak az emelt biológia a kötelező)

De egyébként igen, ahogy a többiek is írták, ha már egyszer leérettségizett valaki, utána bármikor tehet újabb vagy javító érettségit.

2019. febr. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!