Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha anglisztika, akkor ELTE...

Ha anglisztika, akkor ELTE vagy Pázmány? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdést találok itt, végig is böngésztem mindet, azonban kielégítő választ egyikben sem találtam, így kicsit szeretném kifejteni, mire gondolok.

Nyilván senki nem tudja konkrétan összehasonlítani a két egyetemet, csak a sajátjáról tud véleményt formálni, ezért szeretnék feltenni néhány kérdést az említett egyetemek anglisztikás hallgatóinak, hogy legyen egy kis összehasonlítási alapom.


- Átlagosan hány órátok van egy félévben, ezek mennyire teljesíthetőek?

- Sok vizsga jut egy vizsgaidőszakra, vagy inkább a gyakorlati jegyek a jellemzőbbek?

- Hogyan telnek az előadások/gyakorlatok? Mennyire interaktívak?

- Milyen a közösség? Hogy érzed magad az egyetemen?

- Katalógus mennyire jellemző az előadásokon?

- Mennyire korrektek a professzorok?

- Mi a terved ezzel a szakkal a jövőben, miért pont ezt választottad, mennyire tartod életképesnek?


Körülbelül ennyi jutott eszembe, nagyon megköszönném, ha normális válaszokat kapnék. Kérlek a "büfészak" és ehhez hasonló rosszindulatú kommenteket mellőzzétek:)



2019. febr. 26. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:

ELTE:

Elso es legfontosabb, az eloadas sosem interaktiv.😃 lehet, hogy neha probalkozik egy-egy tanar kerdesekkel, de azokra alatalaban valaszt nem kap.:))) Egy eloadas sem latogataskoteles anglisztikan. A gyakorlat pedig azert gyakorlat, mert reszt kell venni es dolgozni kell. Nem csak oran, hanem otthon is a hazikkal, olvasmanyokkal.


Hogy sok vizsga jut-e vizsgaidoszakra, azt legkonnyebben a tantervbol tudod megnezni. Ami eloadas, abbol vizsga van, nem lehet kivaltani oket maskepp. Valtozo, hogy kinek epp mennyi.


Az egyetemen vannak jobb es rosszabb csoportok is, vannak bunkok es kedves diaktarsak is. Nekem kb fele-fele aranyban volt dolgom veluk.😃


Az, hogy hany orank van, az fugg a minortol is. Nem tudok saccolni, mert en most angol minoron vagyok.

2019. febr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, pont ilyen válaszokat szeretnék hallani. c:
2019. márc. 24. 23:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Pázmány:


- Átlagosan hány órátok van egy félévben, ezek mennyire teljesíthetőek?

Ebben a félévben éppen 10, de volt, hogy 12. Teljesíthetőek, ha szorgalmas vagy és tanulsz. Néha kevesebb energiabefektetéssel is teljesíthető.


- Sok vizsga jut egy vizsgaidőszakra, vagy inkább a gyakorlati jegyek a jellemzőbbek?

Általában olyan 5 vizsga van és legalább ennyi gyakorlat. Nekem például most 3 vizsgám lesz, viszont 7 gyakorlatom van.


- Hogyan telnek az előadások/gyakorlatok? Mennyire interaktívak?

Előadások nem interaktívak, de a tanárok szeretik, ha kérdeznek a diákok, néha azért próbálnak bevonni. A gyakorlatok teljes mértékben interaktívak, ha nem szólalsz meg órán, akkor rosszabb jegyre számíthatsz.


- Milyen a közösség? Hogy érzed magad az egyetemen?

Nagyon jó a közösség, családias a hangulat, mindenki jóban van mindenkivel, bárkivel el lehet beszélgetni. Én szeretem a szaktársaimat.


- Katalógus mennyire jellemző az előadásokon?

A legtöbb előadáson nincsen, nekem eddig csak egyszer fordult elő, hogy kötelező volt bejárni. Olyan viszont szokott lenni, hogy van katalógus, de csak azért, hogy pl. aki max. kétszer hiányzott csak, az valamilyen engedményben részesül a vizsgán.


- Mennyire korrektek a professzorok?

Engem eddig mindig korrektül osztályoztak.


- Mi a terved ezzel a szakkal a jövőben, miért pont ezt választottad, mennyire tartod életképesnek?

Nincsenek terveim vele, mást fogok a diploma után tanulni. Azért ezt választottam, mert a nyílt napon megtetszett az egyetem, illetve nagyon szeretem az angol, meg érdekel az USA és itt van amerikai tanulmányok specializáció. Amúgy annak ajánlom, aki kutató, tanár, vagy fordító-tolmács szeretne lenni.


Ha gyakorlat-orientált helyet keresel, akkor ajánlom a PPKE-t. :)

2019. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!