Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végzős gimnazista kér segítség...

Végzős gimnazista kér segítséget továbbtanulásához. ELTE ANGLISZTIKA?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az ELTE anglisztika szak fogta meg figyelmemet leginkább, kérek mindenkit, hogy esetleg saját tapasztalatát, vagy baráti köréből véleményt mondjon el róla. Mellé minornak a franciát szeretném (4.éve tanulom heti 7 órában), de semmit nem tudok erről sem. Nincs ismerősöm a megnevezett szakokon, és az egyetem utáni kilátásokkal sem vagyok teljesen tisztában. Természetesen megnéztem az Elte honlapját, a Felvit, illetve az egyetem bemutatkozásánál kaptam prospektust is. De ezek nyilván nem fedik a teljes valóságot, és egy őszinte vélemény sokat számítana :)

2018. dec. 3. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nezd meg az egyetem honlapjan a tantervet is (btk.elte.hu -> oktatas -> alapszakok), hogy egy teljesebb kepet kapj a kepzesrol. Szerintem (nem csak angolon, az osszes nyelvszakon kb) tul sok irodalom van.:) oke, ismerni kell a kulturat, de akkor is... Persze, ez csak a szemelyes velemenyem.😃

Minden targyad angolul lesz, erre keszulj fel (lol, nem olyan nagy dolog amúgy), de sokan meg igy is csak pislognak...

A masik a francia minor. Az biztos, hogy B2-es nyelvtudas kell. De hogy igazolni kell-e nyelvvizsgaval, vagy szintfelmero lesz-e, azt sajnos nem tudom. Szerintem ez is le van irva a minoros tantervben.:)


Ha van barmi kerdesed az angollal kapcsolatban, irj nyugodtan!:)

2018. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

En is szemeztem vele aztan vegul szlavisztika oroszra mentem az eltere es nem bantam meg. Minek menjek anglisztikara ha mar alapbol tudok angolul? Nem erdekelt az angol kultura, es amugy is annyian jelentkeznek ra, hogy csak egy diplomajuk legyen. Semmi haszna nincs, az angol ma mar olyan mint egy vegtag, mindenki beszeli. Ha nem erdekel komolyabban a tortenelnmuk, irodalmuk stb es nem eziranyban akarsz tovabb tanulni akkor ertelmetlen. A tobbi nyelvszak sokkal tobbet er, de akkor is kell utanuk altalaban egy ertelmesebb mesterdiploma (marketing/nemzetkozi tan/tolmacs stb)


En nem ajanlom, evfolyamtarsam odament, nem sok haszna lett, angolul tudni ma mar nem olyan nagy szam. Ezt nem lehuzasbol mondom az anglisztikasokrol, biztos sokan jo munkahelyet talaltak, de ketlem, hogy azert mennenek oda a legtobben, mert annyira erdekli oket az angol tortenelem es irodalom :)

2018. dec. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat igen, szerintem is jobb a szlavisztika, mint az anglisztika. De csak azert, mert jobban szeretem az oroszt!:) a kepzesen ugyanugy tul van tolva szerintem az irodalom... Es meg MA-n sincs valasztasod, hogy irodalom specializacio vagy nyelveszet...

De azt mindenkepp fontos leszogezni, hogy egyik nyelvszak sem nyelvtanfolyam! Annal joval tobbet kell dolgozni!

2018. dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
(Angolul tudni 1 dolog ,angolul tudni viszonylag jól ,kévés hibával (értsd amit meg egy nem anyanyelvitől elvarható) másik dolog és sajnos ez a ritkább eset
2018. dec. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia. :)

Én nem eltés vagyok, viszont anglisztikára járok. Én szeretem alapvetően, de vannak olyan tárgyak, amik nem érdekelnek. Az első év inkább ilyen bevezető és nyelvfejlesztő év. Úgy igazán a második évtől kezdődnek az izgi, nehezebb dolgok. Készülj fel a rengeteg irodalomra (a középkortól kezdve napjainkig), a nyelvészeti órákra (pl. fonológia, dialektológia), 1-2 törire és kultúrás órára, valamint hogy rengeteg 2000 szavas academic essayt kell írni. :)

Ahogy említették már előttem, az anglisztika nem nyelvtanfolyam! Csak akkor jelentkezz rá, ha tényleg érdekel minden az angol nyelvvel, irodalommal, kultúrával kapcsolatban. :)

2019. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!