Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus BSc...

Gazdaságinformatikus BSc diplomával a jobb, külföldi egyetemek "computer science" mesterszakjára is lehet felvételt nyerni?

Figyelt kérdés

Még az érettségi is előttem van amúgy, csak azért kérdezem mert a vállalkozás fejlesztés is érdekelne és oda lehet menni gazdinfóról is... Így alapszak alatt lenne időm dönteni, vagy ha úgy hozza az élet, akkor mindkettő MSc diplomát megszerezhetném.


De ha nem lehet, akkor jobban járok egy proginfóval.


2019. márc. 1. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal nincs akadálya. Van már kiszemelt egyetem, ahol a mestert végeznéd? Ha nincs, akkor nézd meg random nevesebb egyetemek honlapjainak a követelményeit MSc Computer Science-re. De általában csak azt szokták feltütetni, hogy (például) elfogadnak matematikus alapképzést, information systems, software engineering, comp. science VAGY másféle IT beállítottságú BSc-t. És a gazdinfó az IT beállítottságúnak számít ugye.


Szerintem mindenképp engedniük kéne, hogy Business IT BSc-vel felvegyenek CS-re.

Engem például Angliában a (nem egyetemi) Business IT végzettségemmel felvettek Computer Science alapképzésre. Hisz mindegy, csak IT területű legyen.

2019. márc. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt van egy-két példa CS MSc-re:


"A bachelor degree with a 2:1 (hons) in computing or a related subject with a substantial computing element. Relevant work experience will also be considered."

[link]


"A UK 2:1 honours degree, or its international equivalent, in informatics, artificial intelligence, cognitive science, computer science, electrical engineering, linguistics, mathematics, philosophy, physics or psychology.


Competent programming skills are essential. During your degree you must have completed a programming course in at least one of the following: C/C++, Java, Python, R, Matlab, Haskell, ML"

[link]


Az utóbbinál azt is kéri, hogy legalább egy programozói nyelvet tanulj BSc alatt. Illetve némi kikötések, hogy ennyi meg annyi matekod legyen, belértve kalkulus stb. Azt meg gondolom úgyis tanítanak Magyarországon gazdinfón.

2019. márc. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!