Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így is tudok emelt érettségit...

Így is tudok emelt érettségit tenni?

Figyelt kérdés
12.-ben történelemből középszintűt csináltam, de nem vettek fel az egyetemre. Ősszel szerrtnék emeltezni töriből. Ez lehetséges? Tudom, hogy fizetni kell érte, de bármikor emeltezhetek?

2019. márc. 4. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges. A megyei kormányhivatalnak kell beadni a jelentkezést, ők besorolnak egy iskolába. Ha olyan helyen laksz ahol kevés az iskola előfordulhat, hogy utazni kell majd, ezt kombináld bele, nehogy elkéss.
2019. márc. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi! A volt gimimben ott szinte mindig lehet :)

És nyelvvel ez hogy van? Ha középszintet tettem németből, és emeltezni akarok, akkor valami szintemelő kell, vagy mivel már van bizonyítványom, igy rögtön emelt mehet?

2019. márc. 4. 08:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Szintemelő kell, ami gyakorlatilag az emelt szint, csak ez a neve.
2019. márc. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És akkor ugyanazt irom, amit a végzősök emeltje?
2019. márc. 4. 09:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanaz.
2019. márc. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És akkor én a felvételinél, rendes emelt érettségivel fogok rendelkezni?
2019. márc. 4. 10:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen. De az 50 plusz ponthoz legalább 45%-os kell, hogy legyen. Alatta mezei középszintűnek számít felvételi szempontjából.
2019. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom igen, szoval minden tökugyanaz, csak ezért fizetek, meg papiron más a neve. És még annyi, hogy errol csak törzslapot.kapok,.más.kulönbség.nincs?
2019. márc. 4. 11:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Tanúsítványt kapsz, ami egy sima lap. A bizonyítványod mögött a belső borítón van egy rész amibe be lehet csúsztatni.
2019. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged.
2019. márc. 4. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!