Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valószínűleg fel fognak venni...

Valószínűleg fel fognak venni egyetemre, de halasztani akarok egy évet, mi legyen?

Figyelt kérdés
Még ha elszúrom is az érettségig egy részét, akkor is bejutnék valamilyen szakra a megjelöltek közül, de nem biztos hogy akarok menni. Nem tudom mi akarok lenni pontosan, sok szak érdekelne, úgy érzem kellene egy év hogy rajöjjek mit akarok pontosan. A leghasznosabb egy külföldi munka lenne, tapasztalat szerzésnek is tökéletes, amit kinéztem munka 12 hónapra szól, és nagyon dícsérik, valószínűleg össze is jönne. De ilyenkor mit tudok tenni? Az első félévet úgy tudom nem lehet passziváltatni.:/ Jobb lenne, ha várnék vele egy évet?

2019. márc. 8. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van, ahol lehet passzív félévvel kezdeni.
2019. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első félévet néhány helyen engedik csak, ott is indoklást kérnek, amik el fognak bírálni. Nyomós ok kell hozzá, hogy megengedjék.

Egyébként, attól, mert felvesznek, még nem kell elmenj beiratkozni. :) És akkor meglesznek az érettségijeid, és jövőre jelentkezel újra.

2019. márc. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elvileg ott nem lehetséges ahova jelentkeztem.:/


Erre én is gondoltam, de ezzel nem vesztek ingyen félévet? Ki lehet csak úgy iratkozni, aztán egy év múlva vissza?:D

2019. márc. 8. 17:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha kiiratkozol utána újra kell felvételizni, nem lehet csak úgy visszacsinálni, de semmi se tiltja hogy ugyanoda újrajelentkezz. Ha nem iratkozol be mégis hogy vesztenél állam félévet? Úgy nem vagy semelyik egyetem hallgatója, nincs ahova a tandíjat fizetni kéne.
2019. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.:D
2019. márc. 8. 17:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Áprilistól tudod törölni a jelentkezésed, akkor nem vesznek fel
2019. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Viszont 2020-tól megváltozik a felvételi rendszer...

Kötelező lesz a nyelvvizsga és így 1db nem elég a plusz ponthoz.

A pontjaid lehet, hogy megváltoznak, illetve a versenytársaidé is.

2019. márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!