Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát válasszak, ha...

Milyen munkát válasszak, ha soha nem akarok férjhez menni és gyerekem sem lesz valószínűleg?

Figyelt kérdés
Lehet, kicsit fura a kérdés, de mindjárt megértitek: egyke vagyok, aki a lányokat szereti (én is lány vagyok). A mai politikai helyzet itt nagyon családcentrikus... pozitív diszkriminációban részesülnek a házas, 3 gyerekes családok. Ha így haladunk, lehet pár éven belül üldözni fogják a melegeket vagy megszüntetik a bejegyzett élettársi kapcsolatokat. Olyan munkát szeretnék és olyasmit akarok tanulni, amivel nem kopik fel az állam, ha esetleg egyedül maradnék. (Mindenre nyitott kivéve a trollkodás, illetve az orvos-gyógyszerész-jogász-mérnök)
2018. jún. 3. 08:46
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
számolva az esetleg szingliadóval és gyermektelenségi adóval
2018. jún. 3. 08:46
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Idehaza maradva a társadalomból való kivonulást, azaz az önellátó életmódot találtam eddig a legjobbnak. Valamikor az voltam a szülői háznál, az volt életem legszebb időszaka. És ezt diplomásként mondom. Az önellátást külföldön is meg lehet csinálni, főleg olyan helyeken ahol egész évben tavaszias az idő, esetleg kellemes nyári idő van. Néhány méhcsalád, gyümölcsös és a fák közt kapirgáló tyúkok, s máris megvan egy szabadabb és egészségesebb élet mint bármelyik diplomás állásban biorobotként. Nem mindegy hogy mi emberek kapirgáljuk mások profitját vagy nekünk dolgoznak pl. a méhek vagy a tyúkok. Mivel nem tollas a hátunk és kukorékolni sem tudunk, de még nektárt sem tudunk gyűjteni, ebből is következik hogy haszonállatként pocsékul funkcionálnánk.
2018. jún. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
szerintem legyél prostituált
2018. jún. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%

Az, hogy a lányokat szereted, még nem jelenti azt, hogy ne lehetne családod, főleg a mai világban. Mesterséges megtermékenyítés, örökbefogadás etc. Plusz nem tudom ez jogilag hogy működik, de szerintem ha külföldön egybekelhetsz egy hölgyikével az ugyanolyan házasság lesz, mintha itthon történt volna. Nem a kormány propagandája beszél belőlem, de én nem tudnám elképzelni a jövőmet saját család nélkül és szerintem az az "egészséges", ha van kicsinye az embernek. De ez csak az én nézőpontom, ha tényleg nem szeretnél, akkor ne tedd, mert abból jó nem sül ki. :D

Szóval ha netán nem úgy alakulnának a dolgok vagy annyira nem is szeretnél családod, akkor mindenképpen valami vállalkozásban kéne gondolkodnod a jövőben, esetleg olyanon, ami pár év után már alkalmazottak igénybevételével "viszi magát".

Az önellátó életmód se rossz, de ott azért visszább kell venni majd az igényeket is és elég sok munka van vele. Ugye fiatalként vagy középkorúként még lehet csinálni, de 80 évesen lehet nem fog már menni a napi munka. DE az mindenképp jó, hogy fitten tartja az embert idős korban is és saját magának termeli meg a dolgokat.

2018. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Magyaroszágon az örökbefogadás és a mesterséges megtermékenyítés nem engedélyezett azonos nemű pároknak. Szeretnék saját családot, csak a kormány nagyon megnehezíti azoknak a lehetőségeit, akik nem házasok.
2018. jún. 3. 09:47
 6/18 A kérdező kommentje:
És a külföldi azonos nemű házasságot nem ismerik el, csak mint bejegyzett élettársi kapcsolat.
2018. jún. 3. 09:48
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
A lehetőségek tárháza igen nagy számodra, hiszen munkaerőpiaci szempontból te gyakorlatilag férfi vagy.
2018. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Én btk-n végeztem, beszélek két idegen nyelven, és multinál középvezető pozicióban elég jól keresek.

Kicsit mondjuk szerintem üldözési mániád van, ha ilyeneken gondolkozol, hogy jajjmilesz, ha szingli meg gyerektelenségi adót (wtf?) kell fizetni. Én sem vagyok házas, még csak nem is egy címre vagyunk bejelentkezve a párommal, gyereket se mostanában tervezünk, de sose jutna eszembe ilyenen agyalni.

2018. jún. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Milyen nyelveken végeztél?
2018. jún. 3. 10:02
 10/18 anonim ***** válasza:
17%

#8


a gyermektelenségi adó a Ratkó-korszak egy spec. adófajtája volt. Gondolom, a btk-n nem tanítják.


Kedves Kérdező!


Minden olyan munkakör megfelelő neked, ami betöltésének nem feltétele a házasság v gyermek megléte. Aszerint válassz, hogy te mihez értél affinitást ill. mit tudsz elképzelni magadnak 3-5-10 év távlatában. Döntésed megalapozásában a hávégé Diploma c. szakosított kiadványa segíthet.

2018. jún. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!