Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné IB programra jelentkez...

Megérné IB programra jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Az IB program az lényegében olyan, hogy 11.-12.osztályban angolul tanulok választott tantárgyakat, amelyekből érettségizni szeretnék, és lehetőséget ad nemzetközi érettségi vizsga letételéhez, amivel akár külföldön, de itt Magyarországon is tovább tudnék tanulni.

Az oktatási rendszer ezen belül kicsit eltér a Magyarországon tanított módszerektől, sokkal több esszét és projektmunkát kell készíteni.

10. év közepén (nem tudom pontosan, mikor) kell egy vizsgát tenni és úgy vesznek fel évfolyamszinten viszonylag kevés embert. (15-20 kb)

Viszont ennek megvan az ára, ugyanis az IB során (ezt csak hallottam) rengeteget kell tanulni, és elvileg nem sok szabadidőm lenne, hanem tanulás állandóan.

Ezzel nem is lenne baj, mert hálistennek jó a nyelvérzékem, nagyon szeretem az angolt és az eddigi tanáraim visszajelzései alapján tényleg jó is vagyok benne. Kémiát és biológiát tanulnék mellette emelt szinten, a többi alap érettségi tantárgyat középszinten+spanyolt középszinten.

Jó tanuló vagyok alapjáraton, viszont sokszor ellustizom a tanulást vagy nagyon halogatom, ami nem tudom mennyire menne másképp, ha IB-ra mennék, ahol nem igen lenne ugye más választásom.

Az, hogy hol szeretnék tanulni, még nem teljesen tiszta, szívesen mennék angol (de akár spanyol) nyelvterületre, vagy Magyarországon is tanulnék szívesen. Bár az IB érettségivel bárhol el tudok helyezkedni.

Nagyon csábító lenne ez a lehetőség, de kissé bizonytalan vagyok, hogy megérné-e a sok szenvedést, mert jó lenne fejleszteni magamat és minél több lehetőségre szert tenni ezáltal.

Kíváncsi volnék a ti véleményetekre, hogy ti ezek alapján mit választanátok. Előre is köszönöm!


2019. márc. 14. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

ha bekerülsz menj, jó ha anolul tanulhatsz tárgyakat stb fejleszted a nyelvtudásod.


viszont továbbtanulás / elismertség szempontjából semmivel nem leszel vele előrébb min egy magyar érettségivel, mindenhol elfogadják a magyar érettségit az egyetemek, nem leszel vele hátrányos helyzetben.

2019. márc. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha elég motivált vagy/és angolnyelvű egyetemre akarsz menni akkor mindenképpen megéri!

De konkrétan az én volt gimimben voltak/vannak kéttannyelvű osztályok, amikben a diákok a matekot-bioszt-fizikát-földrajzot-kémiát kezdetektől angolul tanulják illetve angolul érettségiznek matekból, meg van lehetőség a többiből is angolul bár azt eddig nagyon-nagyon kevesen választották, mindenki kérvényezi, hogy amiből csak lehet magyarul érettségizhessenek, és sokan mesélték nekem, hogy azért utálták meg ezeket a tantárgyakat, mert alapból nem a legegyszerűbb tantárgyak, nem az a bemagolom és oké, hanem hogy megértsék teljesen le kellett otthon magyarra fordítaniuk, akkor magyarul tudták jól értelmezni, megtanulni, majd vissza angolba, hogy úgy is megtanulják, ami kb kétszeres meló, és aki nem elég motivált, vagy több nehezsége van 1-1 tantárgyban, annak teljesen elveszi a kedvét tőle.

És teljesen igaza van az előttem válaszolónak, a magyar érettségivel is kb bárhova tudsz menni, annyi hogy pl a mi sulinkból Wiener Neustadtra (Bécsújhely) mennek sokan, ahol híresebb angolnyelvű gazdasági egyetem van, és ők magyar érettségivel mennek + kell egy tesztet írniuk, amiből kiderül, hogy megy-e nekik az angol nyelv és egy beszélgetésen kell résztvenniük. De ha magyar egyetemre akarsz menni, akkor szerintem tökéletesen elég egy kimaxolt magyar érettségi. (Személyes véleményem, hogy az igazi tudást az ember az anyanyelvén szerzi meg, de ez tényleg csak személyes vélemény)

2019. márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!